سابینتو سرمربی استقلال: انتظاراتم برآورده شد – پایگاه خبری مدآرا


گزارش کردن پایگاه خبری مدرا; ریکاردو سابینتو سرمربی تیم فوتبال استقلال امروز (پنجشنبه) در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل سپاهان در آغاز لیگ برتر انگلیس گفت: خوشحالم که به ایران آمدم و سرمربی تیم ملی ایران شدم. تیم تیم بزرگ استقلال فردا بازی سخت و بزرگی در پیش داریم. مقابل یک تیم قدرتمند بازی می کنیم. من قبلا با آقای مورائس ملاقات کرده ام و به تمرینات تیمی رفته ام. امیدوارم در این بازی موفق باشیم.

وی افزود: دوست دارم برای حریفمان خوب پیش برود. سپاهان حریف خوبی است و می خواهیم در این دیدار عملکرد موفقی داشته باشیم. حیف که این مسابقه بدون تماشاگر برگزار شد. ما می خواستیم هواداران در بازی حضور داشته باشند تا بتوانیم قوی به میدان برویم. این درخواست را می پذیریم و امیدواریم بازی برگشت مقابل سپاهان بدون تماشاگر برگزار شود.

سابینتو درباره دیدار تیمش مقابل سپاهان گفت: باید بگویم نقاط قوت و ضعف تیم سپاهان را بررسی کردیم. سپاهان هم از نظر چیدمان کامل نیست. من ۴ هفته است که هدایت تیم را بر عهده دارم. تمرکز ما بر پیروزی است و امیدوارم بتوانیم قدم به قدم بازی های بهتری داشته باشیم. بازی برگشت مقابل این تیم قطعا بهتر از بازی اول ما خواهد بود. من به یک باشگاه بزرگ آمدم. باشگاه قهرمان شد. درست است که با لیگ برتر ایران آشنایی نداشتم. طبق رزومه ام انتظارات من بالا بود، این انتظارات به خوبی برآورده شد، گروه باشگاهی بسیار متمرکز است که ما با هم پیشرفت می کنیم.

سرمربی استقلال درباره روند آماده سازی تیمش گفت: بهترین اردو را پشت سر گذاشتیم، بازی های دوستانه و ۱۰ روز پرفشاری داشتیم. اگرچه بازیکنان به طور کامل ریکاوری نکرده اند، اما آماده بازی هستند.

وی درباره وضعیت محمد محبی در استقلال گفت: یک هفته پیش آمدیم برای جذب محمد محبی وارد مذاکره شدیم. من صبور بودم و برای استعدادم جنگیدم. طبق صحبت های اولیه ما، مدیریت باشگاه اصلی تغییر کرده و موضوع برای ما منتفی شده است. هواداران رویای بازی در اروپا را دارند. خیلی با او صحبت کردم و به او گفتم بزرگتر از استقلال نمی توانی پیدا کنی و می توانی آینده خوبی در تیم ملی و در طول دوران فوتبالت ایجاد کنی. ما هفته ها با این بازیکن صحبت کردیم و توانستیم این بازیکن را جذب کنیم. طرفدار بازیکنی توانمند که بتواند انتظارات ما را برآورده کند.

سابینتو درباره مدیریت مهاجمانش به دلیل حضور بازیکنان استقلال در این پست گفت: زمانی که به استقلال آمدم مسابقات زیادی را از این تیم تماشا کردم. این تیم در دفاع خوب بود اما در حمله ضعیف بود. می خواستم فرم تیم را حفظ کنم. من هیچ نقشی در جدایی دانش آموز نداشتم. تا پایان نقل و انتقالات بازیکنان می توانند بیایند و بروند. راه های زیادی برای مهاجمان دارم. باید قوی باشیم تا به اهدافمان برسیم چون قول فتح ۴ جام را داده بودیم.

وی درباره حضورش در استقلال گفت: من در کل آدم مثبتی هستم و به خودم و کادر فنی اعتماد زیادی دارم. حس خوبی نسبت به این تیم دارم. لیگ برتر ایران هنوز مثل یک ماراتن است. بازیکنان من خیلی خوب هستند و امیدوارم بتوانیم به آنچه می خواهیم برسیم.

وی درباره نبود سیستم کمک داور ویدیویی در فوتبال ایران گفت: به نظر من این سیستم نقش اساسی دارد. ای کاش از این سیستم برای استفاده از نتایج خود استفاده می کردیم. امیدوارم در آینده بتوانیم از این سیستم استفاده کنیم.

سرمربی استقلال درباره ترکیبش گفت: شایعات شایعه است. من خیلی با این مسائل مواجه شده ام. این شایعات مثبت نیست و تاثیر خوبی روی بازیکنان و مربی ندارد. دوست دارم با رسانه ها رابطه صادقانه داشته باشم. برخی رسانه ها اخبار کذب می دهند و خود هواداران هم این مسائل را قبول ندارند. اگر سوالی دارید از من بپرسید. هرگز در مورد ترکیب ۱۱ نفره آنها از من نپرسید، اما ما می توانیم آنها را به هم متصل کنیم و من دوست دارم با شما صحبت کنم و به سوالات صریح شما پاسخ دهم. قرار است روزی را در تمرین و ارتباط با بازیکنان آماده کنیم.