زمین های تصرف شده توسط دولت مشخص می شود


دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱ – ۲۲:۱۷

ارسلان مالکی

تهران (پانا) – مدیرکل حقوقی سازمان ملی زمین و مسکن کشور گفت: بر اساس برنامه ریزی، اراضی تصرفی که در اختیار دولت بوده و از مدت ها قبل در اختیار مردم بوده مشخص می شود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، ارسلان مالکی در جلسه بررسی مسائل و مشکلات اراضی متصرفی استان بوشهر افزود: بر اساس قانون بودجه سال جاری، اراضی تصرف شده توسط دولت خواهد بود. در جایی که مردم مسکن ساختند تحویل داده شد. آنها باید مراحل قانونی را طی کنند.

وی گفت: در قانون بودجه سال جاری مجلس یک فقره در بودجه برای واگذاری اراضی دولتی لحاظ کرد که با سازوکار مشخصی به مردم واگذار می شود.

مالکی افزود: مقدمات موضوع اراضی تصرفی در حال انجام است و با ابلاغ قانون اسناد این اراضی به مردم تحویل داده می شود.

مدیرکل حقوقی سازمان مسکن کشور تصریح کرد: اراضی تصرف شده اراضی تصرفی است که در اختیار دولت است اما مردم در سال های گذشته روی آن ساخته شده اند و امروز مشکل سند دارند و تلاش می شود تا حل شود. این مشکل امسال

نماینده مردم بوشهر جناوه و دیلم در شورای اسلامی گفت: اختلافات وزارت راه و شهرسازی و سازمان مسکن ملی با افرادی که در اراضی اشغالی زندگی می کنند و خود را مالک زمین می دانند باید حتماً باشد. حل شد.

عبدالکریم جمهیری افزود: مشکلات این اراضی باید یا در داخل استانداری حل شود یا مدیران کشوری اقدامات قانونی لازم را برای رفع آن انجام دهند.

معاون عمرانی استانداری بوشهر گفت: مسکن برنامه و مقوله محوری دولت است و در این راستا وزارت راه و شهرسازی که دبیر شورای عالی مسکن و سازمان امور اراضی است مسئولیت دارد. برای برنامه ریزی و مدیریت اراضی دولتی با همکاری مقامات دولتی و مجلس برای حل مشکل.

محمدهادی رستمیان افزود: تلاش می شود از توانمندی های قانونی که ایجاد شده برای رفع مشکلات مردم استفاده شود.

و در استان بوشهر به ویژه در نواحی جنوبی بندر بوشهر و شهر عد دیلم خانه های متصرفی زیادی وجود دارد و مردم از مسئولان می خواهند که برای رفع مشکل سنددار شدن منازل ساخته شده در این اراضی اقدامات لازم را انجام دهند.