رکورد ۲۵ درصدی شرکت لجستیک فولاد در حمل و نقل ریلی – پایگاه خبری مدآرا


شرکت لجستیک چند وجهی فولاد با انتقال بیش از دو میلیون تن محصول و مواد اولیه در شش ماهه نخست امسال به رکورد رشد ۲۵ درصدی حمل و نقل ریلی دست یافته است.

این شرکت پیش از این موفق شده بود به ۹۵ درصد آمادگی خودروهای خود برسد و این برای اولین بار در فولاد خوزستان و عملکردی بی سابقه بود.

مدیرعامل شرکت چند وجهی لجستیک فولاد گفت: در صنایع معدنی و متالورژی، حمل و نقل و لجستیک حلقه اتصال حلقه های زنجیره ای است و به همین دلیل سیستم های حمل و نقل در بسیاری از کشورهای جهان با توجه به نیاز در حال توسعه است. از آنجایی که صنایع متالورژی و متالورژی در ایران نیز پیشرفت زیادی داشته اید، وجود سیستم انتقال با ظرفیت بار مناسب ضروری است.

در زنجیره فولاد با توجه به اینکه حمل و نقل مواد اولیه از معادن به واحدهای فولادسازی یک عملیات بسیار گسترده است، حمل و نقل و لجستیک از اهمیت بالایی برخوردار است.

القبادی افزود: شرکت چند وجهی لجستیک آهن یکی از بزرگترین شرکت های فعال در حوزه حمل و نقل ریلی و جاده ای کشور است که وظیفه حمل مواد اولیه و محصولات شرکت فولاد خوزستان را بر عهده دارد. این شرکت طی سال های گذشته اقدامات زیادی را برای بهبود عملکرد زیرساخت ها و حمل و نقل کشور انجام داده است.

در این راستا یک شرکت لجستیک چند جانبه با تلاش فراوان در زمینه حمل و نقل مواد اولیه و محصولات فولادی، دومین تولید کننده برتر فولاد کشور، فولاد خوزستان و همچنین شرکت صنعتی و معدنی چادرملو، توانست بیش از ۲ دستگاه را حمل کند. میلیون تن مواد اولیه در ۶ ماهه اول را جابجا کرد. بر اساس آمار در مقایسه با بهره وری ناوگان ریلی در شش ماهه اول سال ۱۴۰۰، شرکت لجستیک چند وجهی فولاد رشد بیش از ۲۵ درصدی در حمل و نقل ریلی را به ثبت رساند.
لازم به ذکر است، تناژ حمل و نقل ریلی کشور در شش ماهه اول سال ۱۴۰۱، ۲۲ میلیون و ۲۹۸ هزار و ۶۰۷ تن بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۴ میلیون و ۱۶۶ هزار و ۱۳۹ تن بوده است. با کاهش ۸ درصدی، اما در این میان، فولاد لجستیک توانسته است با رشد ۲۵ درصدی در جابجایی مواد اولیه و محصولات، سهم بیشتری از بازار ریلی کشور را به خود اختصاص دهد.

بر اساس این گزارش، روز سه شنبه ۱۰ شهریور ۱۴۰۱، شرکت لجستیک آهن چند وجهی، در دسترس بودن واگن های خود را به ۹۵ درصد رساند که در چند سال گذشته بی سابقه بوده است.