رکورد تاریخی اسطوره بسکتبال ایران در آسیا/ حدادی دور از دسترس است! پایگاه خبری مدیریت شده


گزارش کردن پایگاه خبری مدآرا; تیم ملی بسکتبال ایران امروز (چهارشنبه) ۳۱ تیر ۱۴۰۱ در اولین بازی خود در جام ملت های آسیا ۲۰۲۲ اندونزی را با نتیجه ۶۷ بر ۸۰ شکست داد. حمید حدادی اسطوره بسکتبال ایران رکوردی تاریخی در بسکتبال آسیا به جای گذاشته است. به نام خود ثبت نام کنید

این بازیکن ۳۷ ساله که هشتمین حضور خود در جام ملت های آسیا را پشت سر می گذارد و رکورددار حضور در این میدان است، با ۱۱ امتیاز در دیدار مقابل سوریه، رکورد مثبت ۸۰۰ امتیازی در جام ملت های آسیا را به نام خود ثبت کرد. . آماری شگفت انگیز ثبت نام او که مورد توجه فدراسیون جهانی (فیبا) قرار گرفت.

و فیبا در این خصوص نوشت: وقتی با حدادی صحبت کردیم خودش فکر نمی کرد با هشتمین حضورش در جام ملت های آسیا روبرو شود. سفری طولانی که از قهرمانی سال ۲۰۰۵ در قطر آغاز شد. حدادی در این هشت فصل سه قهرمانی با ایران کسب کرد.

آنها همچنین تنها تیمی بودند که در دو دوره متوالی (۲۰۰۷ و ۲۰۰۹) از سال ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۵ عنوان قهرمانی را به دست آوردند. ایران شاید در سال ۲۰۱۷ چهار قهرمانی داشته باشد، اما پس از باخت ۵۶ بر ۷۹ از استرالیا، نتوانست به این عنوان برسد. . استرالیا در آن سال برای اولین بار وارد قاره آسیا شد.

حامد حدادی، اسطوره بسکتبال ایران و آسیا در گفتگو با سایت فیبا به شرح زیر است:

– “هشتم است؟ واقعاً نمی دانم. احساس غرور می کنم که برای کشورم بازی می کنم. وقتی کشورم مرا بخواهد، آماده بازی برای مردمم در خانه هستم و فقط می خواهم آنها را خوشحال کنم.”

– “تیم های زیادی در این تورنمنت تغییر کرده اند. تیم های زیادی با قوی ترین تیم های خود می آیند و می خواهند نتایج خوبی بگیرند و فکر می کنم حتی در گروه خود کار سختی داریم.”

– “شخصا دوست دارم همیشه بازی کنم و برای هر تورنمنت هیجان زده هستم. (حدادی ۲۰ ریباند مقابل سوریه داشت) تمام تلاشم را می کنم تا در هر مسابقه بجنگم و با قدرت ۱۰۰ درصد وارد بازی شوم. سعی می کنم فشار بیاورم. هم تیمی هایم به جلو می روند تا بتوانند بهتر دفاع کنند و حمله کنند. من کمی بزرگ شده ام و به بازیکنان جوانتر نیاز دارم که مرا جلو ببرند و به من کمک کنند. البته آنها در بازی امروز خیلی به من کمک کردند.”

– “بچه های خردسال با تماشای بازی های زیاد و شرکت در بازی های خوب و بزرگ یاد می گیرند. به نظر من حضور بازیکنان جوان در چنین مسابقاتی خوب است (حدادی ۳۷ سال دارد و باید دید در این مسابقات می ماند یا خیر. جام ملت‌های آسیای بعدی تا نهمین فصل خود را امتحان کند.» یا نه؟) من شخصاً نمی‌دانم برای جام ملت‌های بعدی آماده هستم یا نه، اما هر بار که برای کشورم بازی می‌کنم احساس غرور می‌کنم و خواهیم دید که چه می‌شود. اتفاق می افتد.»