رژیم لاغری صورت – رژیم لاغری


رژیم لاغری صورت
رژیم لاغری صورت

چهره افراد همیشه اهمیت زیادی داشته است زیرا با ظاهر صورت ، حتی اگر اندام ها قابل مشاهده نباشند ، همه می توانند وضعیت کلی بدن شما را تا حدودی درک کنند. به عنوان مثال ، اگر صورت ضخیم و گرد دارید ، انتظار می رود اندامی بزرگ داشته باشید ، یا اگر صورت شما بیش از حد چاق است ، به دلیل وضعیت بدن آن فرد ، اضافه وزن و چاقی دارید ، یا در صورت مشاهده صورت استخوانی ، به احتمال زیاد بدن یا شکل آن فرد است. یا لاغر ، پس اهمیت این قسمت از بدن را نمی توان نادیده گرفت.

رژیم لاغری صورت

امروزه که معیارهای زیادی برای جذابیت و زیبایی تعریف شده است ، صورت لاغر و استخوانی یک زیبایی و جذابیت برای یک فرد است. شاید شما کمابیش با این مشکل دست و پنجه نرم کرده اید.

در این مقاله می خواهم دلایل چاقی صورت و چگونگی از بین بردن آن با رژیم های مختلف کاهش وزن را مورد بررسی قرار دهم تا برخی نگرانی های مربوط به جذابیت و زیبایی عزیزان شما برطرف شود. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

چاقی یا تورم صورت می تواند دلایل متعددی داشته باشد. برای درمان ، باید منبع مشکل خود را پیدا کنید.

این مشکل می تواند ناشی از عوارض جانبی مصرف برخی داروها باشد ، به عنوان مثال ، گلوتن یکی از آن آلرژن هایی است که باعث چاقی صورت می شود. یا گاهی به دلیل مشکلات ژنتیکی یا ارثی صورت شما چرب می شود ، مانند هورمون قبل از یائسگی ، که اغلب در زنان مسن یافت می شود.

گاهی اوقات شما اضافه وزن دارید و چهره شما متناسب با بدن شما چاق به نظر می رسد ، یا گاهی اوقات اتفاق می افتد که پس از کاهش وزن موضعی در اندام ها ، صورت شما برای رژیم های مختلف یکسان است یا شما لاغرتر از بدن خود هستید. البته نه گاهی اوقات به همان نسبت وزن کم می کنید ، بلکه با چین و چروک و پوست فرورفته و گونه های فرورفته.

در برخی افراد استخوان بندی صورت باعث گرد و چرب شدن صورت آنها می شود.

اما در نهایت ، برای غلبه بر این مشکل چه باید بکنم؟ اول از همه ، همانطور که قبلاً ذکر شد ، منبع این عارضه را مشخص کنید ، و اگر خودتان قادر به انجام آن نیستید ، با گفتن داستان و برنامه رژیم غذایی و دارویی خود به یک پزشک متخصص ، این منبع را پیدا کنید و دستورات لازم را از یک متخصص بگیرید. در اینجا چند روش موثر برای کاهش وزن آورده شده است.

روش های زیادی برای کاهش وزن وجود دارد ، برای مثال: تغییر عادات غذایی ، استراحت کافی در زمان مناسب ، ورزش ، ماساژ صورت ، تمرینات صورت ، جراحی یا استفاده از داروهای خانگی برای استفاده خارجی.

اکنون نگاهی دقیق تر به استراتژی های توضیح داده شده خواهم داشت.

– برنامه غذایی سالم: یکی از دلایل اصلی چاقی صورت ، عادات غذایی نامناسب است که متأسفانه در خانواده های ایرانی بیشتر مشهود است. این عادات بد به قدری مثر است که حتی اگر زیاد ورزش کنید ، باز هم کاملاً از تزریق تغذیه نامناسب مصون نخواهید بود ، بنابراین سعی کنید رژیم غذایی خود را تغییر دهید. با این کار از جوش و زخم های پوستی نیز در امان خواهید بود و اولین اثر را مشاهده خواهید کرد. اگر می خواهید تفاوت پوست صورت و رژیم غذایی سالم و ناسالم را مقایسه کنید و آن را به خوبی درک کنید ، پوست مردم کره جنوبی یا چین را با مردم کشور ما یا عربستان مقایسه کنید. در اینجا نکاتی وجود دارد که به شما کمک می کند رژیم غذایی خود را به رژیم غذایی سالم تبدیل کنید.

  • غذاهای فرآوری شده را از رژیم غذایی خود حذف کنید.
  • استفاده از غذاهای تازه ، میوه ها و سبزیجات را به حداکثر برسانید.
  • از غذاهایی که باعث التهاب می شوند ، مانند سویا ، غلات ، گلوتن و محصولات لبنی خودداری کنید.
  • سعی کنید از غذاهای ضد التهابی مانند زنجبیل ، زردچوبه ، کدو ، نارگیل ، لیمو و چغندر استفاده کنید.
  • هرگز زیاد غذا نخورید و هر زمان که احساس سیری کردید دست از غذا بکشید.
  • با کاهش درصد چربی سوزی بدن با افزایش سن ، سعی کنید غذاهایی بخورید که زیبایی و درخشندگی پوست شما را بازگرداند.

– آب به اندازه کافی زیبا: نقص بینایی در صورت معمولاً به دلیل بیماری یا آسیب و سموم در سایر نقاط بدن است. به عنوان مثال ، اگر کبد چربی دارید ، صورت شما بیش از حد متورم می شود.

همانطور که می دانید قسمت بزرگی از بدن ما از آب تشکیل شده است و یکی از راه های سم زدایی بدن نوشیدن مقدار زیاد آب است (البته همیشه سعی کنید آب جوشیده که ولرم است بنوشید) ، حتی در حین ورزش آب بنوشید. مزایایی دارد ، به عنوان مثال ، زیرا شما سردرد ندارید و در بهترین وضعیت خود باقی می مانند. علاوه بر این ، به هیدراته ماندن کمک می کند ، یعنی آب کافی به بدن می رسد ، اشتها را کنترل می کند و نفخ را از بین می برد. در نتیجه ، پوست شما زیبا به نظر می رسد و بی جهت متورم نمی شود. همیشه سعی کنید هنگام ورزش یک بطری آب مخلوط با کمی آب لیمو را با خود ببرید.

– کاهش مصرف شکر و نمک: یکی از شایع ترین علل چاقی صورت و بدن احتباس آب در زیر پوست است که یکی از مهمترین دلایل مصرف زیاد قند و نمک است. برای کاهش تورم و مایع در بدن ، باید نمک (سدیم) خود را افزایش دهید 1500 میلی گرم در روز و قند را به 20 گرم در روز کاهش دهید. – خواب کافی و دقیق: همه ما تجربه کرده ایم که صورت ما صبح ها به دلیل بی خوابی در شب یا دیر خوابیدن و استراحت نکردن کافی متورم می شود ، بنابراین اهمیت آن را نمی دانیم.

هنگام استراحت ، بدن ما خود و سیستم غدد درون ریز را ترمیم می کند ، که شامل همه سلول ها ، اندام های داخلی و عملکرد بدن است. علاوه بر این ، تعادل بین هورمون ها حتی در این زمان استراحت اتفاق می افتد. در نتیجه ، اگر شب ها که مهمترین زمان استراحت است به اندازه کافی استراحت نکنید ، اقدامات ذکر شده در بالا اتفاق نمی افتد و منجر به مواردی مانند پف صورت می شود. سعی کنید هر شب حداقل هفت ساعت کامل بخوابید تا بدن شما بتواند کار خود را انجام دهد و انرژی لازم برای عملکرد صحیح را بدست آورد.

– ورزش: یکی از راه های کاهش وزن ورزش است. در ورزش ، میزان از دست دادن هر فرد با دیگران متفاوت است ، اما کاهش 1 تا 2 کیلوگرم وزن ابتدا بر روی صورت نشان داده می شود. در حین ورزش ، چربی تمام قسمت های بدن را می سوزاند و می سوزاند و چربی صورت نیز از این قاعده مستثنی نیست.

– لاغری صورت با تمرینات هوازی: یکی از م waysثرترین روش ها برای از بین بردن چربی بدن ، افزایش شدت تمرینات هوازی است. می توانید هفته ای 5 بار و هر بار 60 دقیقه ورزش هوازی انجام دهید و ورزش منظم را به ورزش ترکیبی تبدیل کنید. با تکمیل یک تمرین ترکیبی ، بدن شما همچنان به سوزاندن چربی و سوزاندن حدود 200 کالری بیشتر در روز ادامه می دهد که به کاهش وزن شما نیز کمک می کند.

ماساژ صورت: پف صورت به دلیل تجمع مایع لنفاوی در زیر پوست ایجاد می شود. ماساژ صورت با فشردن مایع لنفاوی زیر پوست به طور موقت از تورم جلوگیری می کند. همچنین ، ماساژ می تواند شما را لاغرتر از آنچه که هست نشان دهد. با ماساژ منظم صورت ، می توانید مقدار قابل توجهی چربی صورت را از دست بدهید. یکی دیگر از تاثیرات ماساژ صورت تقویت اکسیژن و گردش خون و سفت شدن تدریجی پوست است. و از افتادن او جلوگیری می کند. برای انجام این کار ، می توانید مطابق شکل زیر عمل کنید.

– ورزش صورت: یکی دیگر از روش های لاغری صورت حرکت ماهیچه ها و به عبارت دیگر ورزش صورت است. همانطور که اندام های دیگر را با ورزش لاغر می کنیم ، به عبارت دیگر ماهیچه های آنها را سفت می کنیم ، این عمل می تواند برای صورت نیز صادق باشد.

تمرینات ذکر شده در زیر 40 عضله صورت را تقویت می کند تا ظاهری لاغرتر و لاغرتر داشته باشد.

  • تقویت ماهیچه های اطراف دهان: برای تقویت این ماهیچه ها ، حروف X و O را یکی پس از دیگری گفته و تکرار کنید. این تمرین باعث انقباض و حرکت ماهیچه های صورت می شود. این تمرین را هر روز و تا جایی که می توانید تکرار کنید.
  • تقویت عضلات گونه: برای از بین بردن گونه های بزرگ و تقویت عضلات گونه و جلوگیری از افتادن آنها در سنین میانسالی ، باید گونه ها را به صورت (مانند دهان ماهی) بکشید و 20 بار در روز این کار را تکرار کنید. نتایج مثبت داشته باشد
  • تقویت تمام ماهیچه های صورت: دهان باز را باز کرده و گرده افشانی کنید ، تمام ماهیچه های صورت را درگیر کنید. این حالت را به مدت 5 ثانیه نگه دارید و این کار را 30 بار در طول روز تکرار کنید.

فعالیت دیگری که می توانید انجام دهید این است که دهان خود را پر از هوا کنید تا صورت شما چاق تر و گردتر به نظر برسد ، سپس لب های خود را بسته نگه دارید ، حال هوا را از یک طرف صورت خود به طرف دیگر منتقل کنید. این کار را به مدت 5 دقیقه ادامه دهید. سعی کنید این فعالیت را چندین بار در طول روز انجام دهید.

– استفاده از داروهای خانگی: برخی از افرادی که سلامت و زیبایی شخصی و پوست بی عیب و نقص برای آنها بسیار مهم است ، در بیشتر موارد مراقبت از پوست ، از ماسک های مختلف برای رسیدن به حالت ایده آل خود استفاده می کنند. برای این افراد ، علاوه بر مواردی که تا کنون ذکر شد ، یکی دیگر از راه های کاهش سایز و باریک شدن صورت استفاده از ماسک های خانگی و بخور طبیعی است. اینها ممکن است به خوبی قبل عمل نکنند ، اما با گذشت زمان بی تاثیر نخواهند بود. در اینجا برخی از آنها آمده است.

1- مخلوطی از دو سفیده تخم مرغ ، یک قاشق غذاخوری عسل ، یک قاشق غذاخوری شیر و یک قاشق غذاخوری آب لیمو آماده کرده و روزانه آن را روی صورت ، صورت و گردن خود ماساژ دهید و ماساژ دهید. البته ترکیب دو سفیده تخم مرغ ، کمی نمک دریا و مقداری سرکه سیب نیز برای تسکین صورت شما مفید است.

2- خربزه میوه ای است که می تواند در آرامش صورت شما بسیار مثر باشد. ابتدا این میوه را در مخلوط کن بریزید و آب آن را بیرون بیاورید ، سپس آب این میوه را با پنبه به مدت 5 دقیقه روی صورت خود بمالید و ماساژ دهید.

این روش علاوه بر اینکه در 7 روز چربی اضافی صورت را از بین می برد و باعث کاهش وزن می شود ، از پیری زودرس پوست نیز به دلیل وجود ویتامین C در خربزه جلوگیری می کند.

3- ماسک دیگری که برای کاهش وزن استفاده می شود استفاده از کره کاکائو است. ابتدا کره کاکائو را روی اجاق گاز گرم کرده و یکبار صبح و شب قبل از خواب روی صورت ، چانه و گردن خود بمالید.

4- به جرأت می توان گفت ویتامین E بیشترین ویتامین مورد استفاده برای زیبایی است. استفاده از ویتامین E اعم از خوراکی و غیر خوراکی بسیار مفید و مهم است. اول از همه ، توصیه می شود غذاهای حاوی این ویتامین مانند سبزیجات ، لبنیات ، حبوبات و بادام زمینی را در رژیم غذایی خود قرار دهید. برای استفاده خارجی ، می توانید روغن ویتامین E را روی صورت ، گردن و چانه بمالید. این روغن باعث کاهش چربی روی پوست شده و باعث نازک شدن صورت می شود.

6- یکی دیگر از درمان های خانگی برای کاهش صورت استفاده از یک حوله گرم قبل از خواب است. روش این است که یک حوله را در آب داغ قرار دهید و آب آن را بگیرید و روی صورت خود بگذارید. این کار با تعریق نیز چربی صورت شما را کاهش می دهد.

7- می توانید کرم را با شیر با چند قطره عسل مخلوط کرده و روزانه روی صورت ، گردن و چانه بمالید. این عمل علاوه بر نازک شدن صورت ، باعث درخشندگی و درخشندگی پوست شما نیز می شود.

افرادی که چانه دارند نیز باید شیر خام خالص را روی صورت و چانه خود ماساژ دهند تا از شر آن خلاص شوند.

– عمل جراحي: با مراجعه به متخصص زیبایی ، شما همچنین می توانید با کمک جراحی به کاهش وزن صورت خود کمک کنید ، اما لی این واقعیت را نادیده نمی گیرد که جراحی زیبایی پوست باعث تخریب ساختار صورت و پیری زودرس آن می شود.

همانطور که می بینید ، چندین روش هیجان انگیز برای لاغر شدن صورت وجود دارد که هر کدام تأثیرات خاص خود را روی صورت شما دارند. فقط باید دلیل اصلی چاقی صورت خود را قبل از انتخاب روش کاهش وزن پیدا کنید. در صورت لزوم ، می توانید درخواست خود را از قسمت رژیم آنلاین برای داشتن رژیم غذایی سالم و شخصی ارسال کنید تا در اولین فرصت شما را در این زمینه راهنمایی کنم.

به امید بهترینها برای شما

دیدگاهتان را بنویسید