روش صحیح مصرف اسفناج


جمعه ۴ شهریور ۱۴۰۱ – ۰۱:۴۴

اسفنج

تهران (پانا) – اسفناج به دلیل دارا بودن مقادیر زیادی ویتامین و مواد معدنی می تواند یک وعده غذایی مناسب برای همه افراد به ویژه کودکان و نوجوانان باشد.

اسفناج را می توان به عنوان چاشنی در سرو غذا یا نرگس، اسموتی و املت استفاده کرد.

متاسفانه اسفناج را نمی توان برای مدت طولانی در یخچال یا فریزر نگهداری کرد زیرا به دلیل بافت آن در مدت کوتاهی کهنه می شود، البته باید توجه داشت که سبزیجات منجمد مانند اسفناج ارزش غذایی بیشتری نسبت به اسفناج تازه دارند.

لازم به ذکر است که بسیاری از افراد فقط به دلیل باورهای رایج اسفناج را می جوشانند و مصرف می کنند، اما به گفته کارشناسان، پختن اسفناج می تواند مقدار زیادی از مواد معدنی و ویتامین ها را از این غذا حذف کند.

به طور کلی باید در نظر داشت که یکنواختی در پخت هر غذایی می تواند افراد را نسبت به خوردن آن بی میل کند، بنابراین توصیه می شود روش های مختلف استفاده از غذا را امتحان کنید.

آنچه مسلم است این است که اسفناج خام برای همه افراد گزینه بسیار مناسبی است، بنابراین می توان از اسفناج خام در تهیه انواع سالاد یا پیش غذا استفاده کرد.

بدیهی است که با توجه به نظرات پزشکان، خوردن اسفناج خام دارای معایب بسیاری است، زیرا اسفناج خام حاوی مقادیر زیادی اسید اگزالیک است که می تواند جذب کلسیم را در بدن مسدود کند به نحوی که خوردن اسفناج خام را آسان تر می کند. مقدار زیادی ویتامین و اسید فولیک دریافت کرد، اما از طرفی کمترین مقدار کلسیم به بدن نمی رسد که می تواند عاملی برای بروز برخی بیماری ها باشد.

بدیهی است که بهترین روش مصرف اسفناج، بخارپز کردن آن است، زیرا با استفاده از این روش نه تنها طعم و مواد مغذی اسفناج را از دست خواهید داد، بلکه طعم جدید و بهتری از اسفناج را نیز تجربه خواهید کرد.

لازم به ذکر است که برای دم کشیدن اسفناج می توانید از مایکروفر نیز استفاده کنید تا در کمترین زمان ممکن اسفناج بخارپز را آماده کنید.

لازم به ذکر است که از اسفناج در بسیاری از غذاها می توان استفاده کرد که در ادامه به آن ها اشاره خواهد شد.