روایت خشاش نماینده از دیدار رئیس جمهور با فراکسیون اهل سنت درباره جمعه خونین زاهدان – پایگاه خبری مدیریت شده


گزارش کردن پایگاه خبری مدرا; اسماعیل حسین زهی نماینده مردم خاش در مجمع نمایندگان در خصوص اقدامات انجام شده برای تامین امنیت شهروندان در منطقه سیستان و بلوچستان: اخیرا در حاشیه جلسه رای اعتماد به آقای زاهدی وفا، ایشان با بیان اینکه گفت: جمعی از اعضای فراکسیون اهل سنت خواستار دیدار با آیت الله رئیسی درباره اتفاقات اخیر زاهدان شدند و این دیدار در تالار آفتاب برگزار شد.

نماینده مردم خاش افزود: رئیس جمهور در این دیدار با علاقه و حساسیت به مسائل گوش داد و با اشاره به متاثر شدن شدید از این اتفاقات دستور تشکیل کارگروهی در این زمینه را صادر کرد.

حسین زهی خاطرنشان کرد: رئیس جمهور در این دیدار تاکید کرد که امنیت اولویت اصلی همه مردم ایران است و نباید اجازه داد که به آن خدشه وارد شود.

نماینده خاشاش گفت: آیت الله رئیسی رئیس همه اقوام و مذاهب است و صراحتاً اتفاقات اخیر استان را با جدیت دنبال می کردند و به دستور ایشان وزیر کشور به استان آمدند و بلافاصله شورای تامین تشکیل شد. ابعاد اغتشاشات بررسی شد.

حسین زهی خاطرنشان کرد: رئیس جمهور در این دیدار با تاکید بر اینکه لازم است از شهروندان و خانواده هایی که به طور غیرعمد و بی گناه آسیب دیده اند دلجویی کرد و همچنین تاکید کرد که طبق قانون هرکس آسایش، امنیت و امنیت مردم را به خطر بیندازد. با امنیت جامعه برخورد می شود و با کسانی که در شکل دادن به این اتفاقات سهل انگاری یا مقصر بوده اند باید طبق مقررات قانونی برخورد شود.

نماینده خاش گفت: مردم سیستان و بلوچستان قدردان دغدغه و اهتمام ویژه رئیس جمهور هستند و درخواست بحق آنها روشن شدن ابعاد مختلف این حوادث و استفاده از اختیارات قانونی برای پیگیری آن است.