رهبر معظم انقلاب: بسیاری از کسانی که حجاب کامل ندارند از حامیان جدی جمهوری اسلامی هستند. شرکت در رویدادهای مختلف – پایگاه خبری مدرا


گزارش کردن پایگاه خبری مدرا; حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تأکید کردند: در آینده هر جا که دشمنان بخواهند دردسر ایجاد کنند، مردم شجاع و مؤمن ایران، بیش از همه از سینه خود محافظت خواهند کرد.

وی ملت ایران را مانند مولای خود امیرالمومنین علی (ع) ملتی مظلوم اما قوی خواند و افزود: در این حادثه دختر جوانی جان باخت و قلب ما نیز شکست، اما واکنش به این حادثه که بدون تحقیق و بدون تحقیق صورت گرفت، یک واکنش طبیعی و طبیعی به وجود یک امر اسلامی نبود که عده ای بیایند و خیابان ها را ناامن کنند، قرآن را به آتش بکشند، حجاب را بردارند. زن محجبه سر یک خانم برای آتش زدن مسجد و حسینیه و ماشین های مردم.

رهبر انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه این اغتشاشات برنامه ریزی شده بود، گفتند: اگر این دختر بچه نبود، بهانه دیگری برای ایجاد ناامنی و آشوب در کشور در اول مهریه امسال ایجاد می کردند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تأکید کردند: به صراحت می‌گویم که این اغتشاشات و ناامنی‌ها طرح آمریکا و رژیم غاصب و جعلی صهیونیستی است و پرداخت‌کنندگان آن و برخی از خائنان ایرانی در خارج از کشور به آنها کمک کردند.

وی افزود: عده ای نسبت به این که فلان حادثه توسط دشمن طراحی و اجرا شده است، حساس هستند و برای دفاع از سازمان جاسوسی آمریکا و صهیونیست ها از سینه خود محافظت می کنند و از انواع تحلیل های گمراه کننده و گمراه کننده نیز استفاده می کنند. لفاظی گفتن کار خارجی ها نبود.

رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: در دنیا آشوب‌ها زیاد است و در اروپا به‌ویژه فرانسه و پاریس هر از چند گاهی آشوب‌های مفصل اتفاق می‌افتد، اما آیا اینطور شد که رئیس‌جمهور آمریکا حمایت کرد. آشوبگران و بیانیه ای دادند؟ آیا سابقه ارسال پیام و گفتن ما با شما وجود دارد؟ آیا سابقه رسانه ای در ارتباط با سرمایه داری آمریکا و مزدوران آن در حمایت از آشوبگران این کشورها مانند برخی دولت های منطقه از جمله سعودی ها وجود دارد؟ و آیا سابقه ای وجود دارد که آمریکایی ها از ارائه سخت افزار یا نرم افزار اینترنتی به آشوبگران خبر داده باشند تا بتوانند به راحتی با هم ارتباط برقرار کنند؟

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: اما چنین حمایت‌هایی در ایران بارها اتفاق افتاده است. چطور بعضی ها دست بیگانه را نمی بینند و چطور یک آدم باهوش احساس نمی کند که دست های دیگری پشت این اتفاقات وجود دارد.

وی با تاکید بر اینکه اظهار پشیمانی آمریکایی ها از فوت دختر کذب است و بر خلاف ظاهر از داشتن این بهانه تصادف خوشحال هستند، گفت: در کشور نیز مسئولان سه قوه ابراز تاسف کردند. . قوه قضائیه قول داده است که موضوع را تا آخر پیگیری کند تا مشخص شود مقصری وجود دارد یا نه و مقصر کیست؟ تحقیق یعنی همین. حال چگونه می توان یک سازمان و گروه عظیمی از خدمتگزاران را متهم به اشتباه کرد. هیچ منطقی پشت آن وجود ندارد و هیچ ربطی به آن جز سازمان های جاسوسی و سیاست گذاران خارجی ندارد.

رهبر انقلاب اسلامی پرسیدند انگیزه دولت های بیگانه از ایجاد آشوب و ناامنی در کشور چیست؟ آنها افزودند: آنها احساس می کنند که کشور به سمت قدرت مطلق پیش می رود و از عهده آن برنمی آیند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به تسریع پیشرفت کشور در همه بخش‌ها و تلاش برای بازکردن برخی گره‌های قدیمی، فعال‌سازی بخش تولید، دانش بنیان و توان کشور در خنثی‌سازی تحریم‌ها، تأکید کردند: نمی‌خواهند این تحولات در کشور رخ دهد. کشور. آنها برای جلوگیری از چنین اقدامی قصد داشتند دانشگاه ها را تعطیل کنند، خیابان ها را ناامن کنند و مسئولان را درگیر مسائل جدید شمال غرب و جنوب شرق کشور کنند.

وی با تاکید بر اینکه دشمن در محاسبات شمال غرب و جنوب شرق کشور اشتباه می کند، گفت: من در میان مردم بلوچ زندگی می کردم و آنها به جمهوری اسلامی بسیار وفادار هستند. همچنین مردم کرد جزو پیشرفته ترین مردمان ایرانی هستند و به فکر وطن و اسلام و نظم خود هستند بنابراین نقشه آنها به جایی نمی رسد.

رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: نقشه ها و اقدامات دشمنان نشان دهنده ماهیت عمیق آنهاست. همان دشمنی که در اظهارات دیپلماتیک می گوید ما قصد نداریم به ایران حمله کنیم و رژیم را تغییر دهیم، چنین قصد داخلی دارد و به دنبال ایجاد بی نظمی و از بین بردن امنیت کشور و برانگیختن شور و شوق کسانی است که ممکن است برانگیخته شوند. کمی هیجان .

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تأکید بر اینکه آمریکا نه تنها مخالف جمهوری اسلامی، بلکه با ایران قدرتمند و مستقل است، افزودند: آنها به دنبال ایران در دوران پهلوی هستند که مانند گاو شیرده به دستور آنها عمل می‌کردند.

گفتند: در پشت صحنه آخرین موارد، این قلدرها حضور دارند و دعوا بر سر مرگ دختر جوان یا سر بی حجاب یا بی حجاب نیست. بسیاری از کسانی که حجاب کامل ندارند جزو حامیان جدی جمهوری اسلامی هستند و در مراسم های مختلف شرکت می کنند. جنگ و بحث بر سر استقلال، ایستادگی، صلابت و قدرت ایران اسلامی است.

برادر رهبر انقلاب اسلامی نیز با تشریح نکاتی افزود: آن دسته از افرادی که در کوچه و خیابان دست به فساد و تباهی می زنند، همه یک جمله ندارند و برخی از جوانان از هیجان تماشای یکی از آنها به خیابان می آیند. برنامه های اینترنتی این افراد را می توان متوجه کرد که در مجازات اشتباه می کنند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تأکید بر اینکه همه کسانی که به خیابان‌ها آمدند در مقایسه با ملت ایران و جوانان مخلص و پرشور بسیار کم هستند، گفتند: البته برخی از کسانی که به خیابان‌ها آمدند، بازمانده‌هایی هستند که از قبل دارد. جمهوری اسلامی و مانند منافقین و تجزیه طلبان و سلطنت طلبان و خانواده های ساواک منفور باید به تناسب مشارکت در خرابکاری و آسیب رساندن به امنیت خیابان ها، مجازات آنها را تعیین و محاکمه کند.

نکته دیگری که رهبر انقلاب اسلامی به آن اشاره کردند، مواضع برخی از خواص در ابتدای این ماجرا بود.

حضرت آیت الله خامنه ای فرمودند: برخی از املاک و مستغلات ابتدا بدون تحقیق و شاید از سر رحمت اعلامیه و اظهارنامه صادر کردند. عده ای سازمان نیروی انتظامی را مقصر می دانستند و عده ای هم نظام. اکنون که دیدند ماجرا چیست و بر اثر سخنانشان از توطئه دشمن در خیابان ها چه اتفاقی افتاده است، باید اقدام خود را جبران کنند و به صراحت اعلام کنند که با آنچه اتفاق افتاده و با توطئه دشمن مخالف هستند. بیگانه. دشمن.

وی افزود: وقتی مولفه سیاسی آمریکا این مسائل را با دیوار برلین مقایسه می کند، باید بفهمید که موضوع چیست و اگر متوجه نشدید، همین الان بفهمید و موضع شفاف بگیرید.

رهبر انقلاب اسلامی همچنین به مواضع برخی از شخصیت‌های ورزشی و هنری اشاره کردند و خاطرنشان کردند: به نظر من این جایگاه‌ها اهمیتی ندارد و نباید به آن‌ها حساسیت داشت.

حضرت آیت الله خامنه ای تأکید کردند: جامعه هنری و ورزشی ما سالم است و عناصر مؤمن و شریف در آن کم است و جایگاه چند نفر بی ارزش است.

وی البته اضافه کرد: اینکه آیا جایگاه آنها مجرمانه است یا خیر بر عهده قوه قضائیه است، اما در مجموع جایگاه این افراد ارزشی ندارد و جامعه هنری و ورزشی به این برخوردهای شادی ها آلوده نخواهد شد. مردم. دشمن.

رهبر انقلاب اسلامی در خاتمه این گفتگو، یاد و خاطره همه شهدای راه حق، شهدای نیروی انتظامی و نیروهای مسلح و شهدای مدافع امنیت به ویژه شهدای چند روز اخیر را گرامی داشتند.

رهبر انقلاب اسلامی در بخشی دیگر از سخنان خود خواستار ورود چندین هزار جوان با شور و انگیزه تحصیلی شدند تا هر ساله با قوت و بشارت فراوان به نیروهای مسلح بپیوندند و پیام نوسازی و اقتدار را به گوش مردم برسانند. وطن وی گفت: حضور جوانان ایرانی در عرصه های مختلف علمی، اقتصادی، سیاسی و نظامی کشور واقعا امیدوار کننده است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به تبلیغات گمراه‌کننده علاقه‌مندان به نمایش چهره‌ای مستاصل، غیرمسئولانه و بی‌تفاوت از جوانان ایرانی، خاطرنشان کردند: واقعیت خلاف این تبلیغات است و حرکت نسل جوان ما در همه عرصه‌ها حرکتی شگفت‌انگیز است. یک حرکت.

وی در این زمینه به نقش جوانان در دفاع از میهن و امنیت میهن، کمک به جبهه مقاومت و نهضت مقدس دفاع از حرم، خدمات اجتماعی، پیشرفت علمی، تولید و نوآوری و حضور میلیونی در جهان پرداخت. مراسم مذهبی مانند راهپیمایی عظیم اربعین و راهپیمایی بازماندگان. ایشان به بیماری همه گیر، نهضت مددکاری دینی، جهاد فرهنگی و امدادرسانی در بلایای طبیعی اشاره کردند و افزودند: این جوانان کوشا و پرانرژی در میانه میدان هیچ گاه ناامید و ناامید نمی شوند و از ارزش های خود نمی شکنند و البته رهبران. از همه این عرصه ها و جنبش ها جوانان مؤمن بودند.

فرمانده معظم کل قوا، نیروهای مسلح را یکی از ارکان اقتدار ملی برشمردند و بر ضرورت تقویت این عامل تقویتی تاکید کردند و خاطرنشان کردند: تقویت نیروهای مسلح برای ایران در مواجهه با دشمنان قلدری مانند ایالات متحده. کشورها و مقامات نظامی باید با اجرای راهکارهای جدید و به روز، قدرت دفاعی کشور را افزایش دهند، تمامی نرم افزارها، ابزارها و تجهیزات را هوشمندتر کنند، تحقیقات علمی را تقویت کنند و فضاهای باز پیچیده را برای جنگ مشترک در برابر جنگ مشترک دشمن طراحی کنند.

وی مسئولیت اصلی نیروهای مسلح را حفظ امنیت ملی به عنوان زیرساخت همه ابعاد زندگی از جمله امنیت در مسائل شخصی و امنیت در امور عمومی خواستار کرد و افزود: بدون امنیت در هیچ زمینه ای نمی توان پیشرفت کرد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای همچنین افزودند: در کشورهای بزرگ ناامنی و از همه بدتر در آمریکا وجود دارد و همواره شاهد حمله به مدارس، مغازه‌ها و رستوران‌ها هستیم.

رهبر انقلاب نیروهای مسلح را به تامین امنیت کشور دعوت کردند و گفتند: پس تضعیف نیروهای مسلح به معنای تضعیف امنیت کشور است و هرکس به کلانتری یا پایگاه بسیج حمله کند یا ارتش ایران را مسخره کند یا ارتش ایران را مسخره کند. سپاه پاسداران ایران به قول خودش به امنیت کشور حمله می کند.

وی در این خصوص افزود: پلیس موظف است در مقابل جنایتکار بایستد و امنیت جامعه را تامین کند، بنابراین تضعیف پلیس به معنای تقویت مجرمان است و کسانی که به پلیس حمله می کنند مردم را در برابر مجرمان، مجرمان و سارقان بی دفاع می کنند. باج خواهان

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای «امنیت ذاتی» را امتیاز بزرگی برای کشور دانستند و گفتند: امنیت ما کاملاً داخلی است و به دیگران وابسته نیست و این امنیت با امنیتی که دیگران از بیرون ایجاد می‌کنند کاملاً سازگار است و به آن کشور این‌گونه نگاه می‌کنند. یک گاو شیری متفاوت

و امنیت جمهوری اسلامی ایران را در نتیجه اتکال به قدرت الهی و پیروزی حاکم عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) و اندیشه و جایگاه ملت و نیروهای مسلح خواستار شد. اضافه کرد: خارجی، روزی که همان قدرت خارجی او را تنها نمی کند. او را ترک خواهد کرد زیرا نمی خواهد و نمی تواند از او محافظت کند.