رشد ۱.۵ درصدی صنعت در سه ماهه اول سال جاری


چهارشنبه ۲۳ شهریور ۱۴۰۱ – ۱۲:۱۴ بعد از ظهر

پاورقی جلسه هیئت دولت

تهران (پانا) – وزیر صنعت، معدن و تجارت از رشد ۱.۵ درصدی صنعت در سه ماهه نخست امسال خبر داد و گفت: این ارقام نشان می دهد که وضعیت تولید کشور رو به رشد است.

سید رضا فاطمی امین در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به موارد مطرح شده از سوی مقام معظم رهبری در خصوص سرمایه در گردش تولید که توسط رئیس جمهور در وزارت صنعت، معدن و معدن تایید شد. تجارت. با همکاری بانک مرکزی و وزارت اقتصاد کارگروهی تشکیل داده ایم و از بانک مرکزی و وزارت اقتصاد تشکر می کنیم که تمهیدات بسیار خوبی برای تامین سرمایه در گردش انجام دادند. به عنوان مثال امسال نسبت به سال گذشته ۳۰ درصد بیشتر به این بخش، ۵۰ درصد به نوسازی واحدهای تولیدی و ۵۰ درصد نیز از بانک ها برای ضمانت اوراق بدهی واحدهای تولیدی در بورس تعلق می گیرد. بازار و این کار از طریق بورس انجام خواهد شد.

به گفته وزیر صمت، بر اساس گزارش مرکز آمار ایران، بخش صنعت در سه ماهه نخست امسال ۱.۵ درصد و سرمایه گذاری در بخش صنعت ۸.۵ درصد رشد داشته است. این دو رقم نشان می دهد که وضعیت تولید کشور در حال رشد امیدوارکننده است. اقتصاد ایران همچنین در بهار امسال رشد ۳.۸ درصدی تولید ناخالص داخلی را ثبت کرد که بدون نفت به ۴.۳ درصد رسید.

وی افزود: بر همین اساس تامین مالی این سریال که یکی از اولویت های ماست تقویت شده است. در مبادلات کالا، بارنامه ها و بارنامه ها برای ما بسیار مهم بود و توافق بسیار خوبی بین ما، وزارت اقتصاد و بانک مرکزی در این زمینه صورت گرفت که انشالله می تواند بخشی از مشکلات را حل کند. مسائل مربوط به سرمایه در گردش

فاطمی امین در خصوص ارتباط وزارت حراست با پنجره واحد خدمات الکترونیک گفت: امروز برخی از سازمان های موجود مانند سازمان زمین شناسی اصلا خدماتی ندارند و فقط کارهای تحقیقاتی انجام می دهند که این تعداد نشان دهنده ۳۰ دستگاه است. ٪، بنابراین ارتباط برقرار شد و در حال تکمیل کار هستیم.

وی در سفر رئیس جمهور به ازبکستان گفت: همه شما آمار تجارت خارجی ایران را دارید که روند رو به افزایش و مثبتی است. هرچه بیشتر در مجامع بین المللی و کنوانسیون های منطقه ای شرکت کنیم، این روند برای ما آسان تر خواهد بود. منشور شانگهای یک منشور بسیار معتبر است، کشورهای بسیار مهمی در آن عضویت دارند و مطمئناً دستاوردهای زیادی برای ما به همراه خواهد داشت.