رستم قاسمی درباره وضعیت بد مسکن چه گفت؟


چهارشنبه ۱۱ آبان ۱۴۰۱ – ۱۸:۵۳

رستم قاسمی

تهران (پانا) – وزیر راه و شهرسازی گفت: بخش مسکن کشور از شرایط نامناسبی رنج می‌برد، در بسیاری از مناطق مردم در چادر و زیر پله‌ها زندگی می‌کنند و این وظیفه مسئولان است که سریع‌تر در مسیر حرکت کنند. حوزه. ساخت و ساز مسکن

به گزارش ایسنا، رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی در جریان آغاز عملیات اجرایی ۱۰۰ هزار واحدی نهضت ملی مسکن که به صورت ویدئو کنفرانس در شهرهای جدید انجام شد، گفت: در در بخش حمل و نقل تقریباً هر هفته کارهای بزرگی در کشور انجام می شود و تقریباً هفته ای دو بار با حضور رئیس جمهور با طرف های خارجی جلسه و تبادل نظر در حوزه مسکن داریم.

وی افزود: حوزه مسکن در کشور وضعیت خوبی ندارد. مردم در بسیاری از مناطق در چادر و کلبه زندگی می کنند. تسریع در ساخت مسکن وظیفه ماست.

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: در فصل تابستان مردم به دلیل گرانی وحشتناک مسکن در مضیقه هستند و اگر نتوانیم عرضه و تقاضا را با هم ترکیب کنیم با مشکل مواجه می شویم.

قاسمی با اشاره به دیدار روز گذشته خود با برخی افراد گفت: وقتی برخی از خانواده ها به ما مراجعه می کنند و مشکلات خود را مطرح می کنند، انسان نگران می شود که مردم در شرایط سختی قرار بگیرند.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه باید با روحیه جهادی حرکت کنیم، گفت: در مرحله راه اندازی سامانه کنترل پیشرفت پروژه های نهضت ملی مسکن هستیم.

قاسمی افزود: برنامه ساخت خانه های یک طبقه را آغاز کرده ایم تا مردم به تدریج مسکن بسازند. مثلاً ۴۰ متر از ساختمان را بسازید و بقیه را به تدریج توسعه دهید.

وی اعلام کرد: در هفته های آینده منابع و اراضی را به مردم هر استانداری واگذار خواهیم کرد. مردم را در نهضت مسکن ملی برای ساخت چهار میلیون واحد مشارکت خواهیم داد.