رایزنی وزیر امور خارجه با فواد حسین در خصوص اعزام زائران ایرانی به عمره


یکشنبه ۱۹ تیر ۱۴۰۱ – ۲۰:۳۴

وزیر امور خارجه

تهران (پانا) – طی تماس تلفنی حسین امیرآباد لحیان وزیر امور خارجه کشورمان با فواد حسین وزیر امور خارجه عراق، برخی موضوعات مورد علاقه مشترک از جمله توسعه و گسترش روابط دوجانبه مورد بررسی قرار گرفت. بین تهران و بغداد و همچنین برخی از امور مربوط به سفر بازدیدکنندگان ایرانی و عراقی مورد بررسی و تبادل نظر دو کشور قرار گرفت.

وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و عراق بر لزوم پیگیری توافقات حاصله در سفر نخست وزیر عراق به تهران در خصوص گسترش روابط دوجانبه و همچنین تسهیل سفر زائران ایرانی و عراقی در مناسبت های مذهبی به ویژه تاکید کردند. . اربعین حسینی.

امیر عبداللهیان با قدردانی از مساعدت ها و تسهیلات در نظر گرفته شده برای سفر زائران ایرانی در روز عرفه و هماهنگی برای زیارت زائران ایرانی در اربعین، از تلاش های طرف عراقی در اعزام زائران ایرانی به این شهر قدردانی کرد. عربستان برای انجام مراسم حج.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین با همتای عراقی خود در خصوص امکان از سرگیری اعزام زائران ایرانی به عمره گفت و گو کرد و ابراز امیدواری کرد با توجه به شرایط کرونا، آمادگی ها و امکانات لازم برای از سرگیری عمره انجام شود.

وزیر امور خارجه عراق با اعلام آمادگی برای تداوم کمک ها به منظور تسهیل سفر زائران عرفه و اربعین و نیز مناسک حج، بر آمادگی دولت عراق برای فراهم کردن بسترهای لازم برای انجام امور مناسب تاکید کرد. از بازدید زیارت اربعین.

فواد حسین تاکید کرد: دولت عراق تمام تلاش خود را برای تسهیل سفر زائران حسینی و برگزاری هر چه بیشتر مراسم اربعین به کار خواهد گرفت.