راه های جلوگیری از هدر رفتن مواد غذایی


هدر دادن غذا

تهران (پانا) – فرهنگ اسراف موضوعی است که در سال های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است، طبق آمار بیش از یک سوم مواد غذایی تولید شده در دنیا هدر می رود که حجم زیادی را شامل می شود.

بر اساس آخرین اخبار، در شرایطی که اپیدمی ها و بلایای طبیعی باعث مشکلات تامین مواد غذایی در سراسر جهان شده است، بسیاری از کشورها با مشکل ضایعات غذایی مواجه هستند. با توجه به اینکه میزان ضایعات مواد غذایی در جهان به طور متوسط ​​سالانه به ۱.۶ میلیارد تن رسیده است، به چالشی بزرگ برای توسعه اجتماعی و رشد اقتصادی کشور تبدیل شده است و پس از قانون مبارزه با ضایعات در فوریه ۲۰۱۶، سوپرمارکت ها متعهد به تلاش هستند. از ضایعات مواد غذایی خودداری کنید و این مواد غذایی سالم را به جای انداختن در سطل زباله به مصرف کنندگان یا نیازمندان یا انجمن ها عرضه کنید. در کنار این تلاش، این روزها اپلیکیشن های متعددی وارد کمپین مبارزه با ضایعات غذایی شده اند که در این مقاله به آن ها می پردازیم:

راهکار برای حل این مشکل چیست؟

اگر از منظر زیست محیطی به این موضوع نگاه کنیم، متوجه می شویم که یکی از مشکلات ضایعات مواد غذایی، تولید دی اکسید کربن و متان است. دی اکسید کربن برای تولید غذا تولید می شود. با دفن مواد غذایی متان آزاد می شود و این امر باعث گرم شدن کره زمین و آلودگی محیط زیست می شود. متان ۲۰ برابر مضرتر از دی اکسید کربن است.

در همین زمینه برنامه ای در دانمارک طراحی شد که در آلمان، نروژ، انگلیس و فرانسه طرفدارانی پیدا کرد تا به این عادت بد پایان دهند. در این برنامه غذاهایی که تاریخ مصرف آنها تمام شده است یا غذاهای پخته شده رستورانی را می فروشد که می توان آن را ارزان خورد و اضافه کرد: در قسمت جلوی این برنامه نوشته شده است: هر ساله یک سوم غذا دور ریخته می شود و این برنامه سعی دارد از این اتفاق جلوگیری کند. کیسه های پر از غذاهای لذیذ و فروخته نشده از رستوران های اطراف خانه تان چطور است!

این برنامه چگونه کار میکند؟

فقط نقشه را جستجو کنید تا یک کافه، رستوران یا فروشگاهی با مواد غذایی فروخته نشده پیدا کنید و غذای خود را به موقع دریافت کنید. فروشگاه ها در سراسر بریتانیا و ایرلند هر روز به این جنبش می پیوندند تا از هدر رفتن مواد غذایی جلوگیری کنند.

مقرون به صرفه، مقرون به صرفه، مقرون به صرفه!

کف خرید از مبلغ بسیار ناچیزی شروع می شود، علاوه بر خرید غذاهای ارزان، می توانید با مواد غذایی جدید آشنا شوید!

نگاه کنید، جستجو کنید و لذت ببرید!

بسیاری از کاربران نظرات خود را در مورد این برنامه به اشتراک گذاشتند و برخی از کاهش هزینه ها راضی بودند. مثلا یکی نوشته بود دو روز مانده تا ماست خراب شود، اما توانست با ۷۵ درصد تخفیف بخرد و عده ای فکر کردند چیزی که سفارش دادند غیرقابل خوردن است و باید دور ریخت.

دیگری ارزان‌ترین غذا را در بسته‌ای نوشت که اصلاً شبیه عکس نبود و دیگری درباره تجربه‌اش از سفارش نوشت: «من مجموعه‌ای سخاوتمندانه از سبزیجات و باقی مانده‌های دیگر دریافت کردم، اما گوشت دریافت کردم». فقط برای ساعات آخر رستوران است وگرنه استفاده نمی شود.»

در پاسخ به مبارزه با ضایعات مواد غذایی

ایران سه برابر میانگین جهانی و دو برابر ضایعات غذایی در خاورمیانه دارد. مطمئناً پس از اتمام تاریخ انقضا، در صورتی که در این اپلیکیشن با قیمت کمتری به فروش برسد، این محصولات به زباله تبدیل خواهند شد.

سبحان محمودی فرد، موسس این استارت آپ (که «بهنی» نام دارد) درباره فعالیت این سامانه می گوید: با شعار حفظ پسماندهای مواد غذایی و جلوگیری از اسراف و ضایعات کار خود را آغاز کردیم و در صدد گسترش آن هستیم. در مدت کوتاهی که در کیش و تهران کار می‌کردیم، از دور ریختن مقدار زیادی غذا جلوگیری کردیم.»

وی گفت: هدف ما مبارزه با ضایعات مواد غذایی در همه زمینه هاست. فرهنگ ما برای صاحبان خانه، مدارس، مشاغل، مشاغل و مشاغلی است که دسته بندی های زیادی از جمله رستوران ها، سوپرمارکت ها و هتل ها را شامل می شود. محصولات را می توان در سوپرمارکت هایی که به انقضای آنها نزدیک است اما هنوز تاریخ مصرف آنها تمام نشده است، با قیمت کمتر عرضه کرد یا در رستوران ها و هتل هایی که بوفه های سلف سرویس ارائه می شود، برخی از غذاها دور ریخته می شوند. قنادی، میوه فروشی و کارخانجات صنایع غذایی نیز از جمله مکان هایی هستند که می توانند در این طرح شرکت کنند.

محمودورد گفت: «مصرف‌کنندگان می‌توانند غذاهایی با تاریخ انقضا پایین که در قفسه‌ها فروخته نشده‌اند، از طریق اپلیکیشن ما خریداری کنند. ما بسته های شگفت انگیزی برای برخی موارد داریم. به عنوان مثال، در زمینه شیرینی پزی که باقیمانده آن متفاوت است، یک جعبه آب نبات عالی می تواند از چندین شیرینی مختلف تشکیل شود.