راهپیمایی پیشرفت در آستانه سالروز شهادت سردار تهرانی مقدم در پارک ملی هوانوردی برگزار شد.


اولین، دورا، اینتری، دانش آموزی، راهیان بیشرفت، ایران، اسلامگرایی، میانجیگری، سازمان دانش آموزی کاشور

تهران (پانا) – در آستانه سالگرد شهادت سردار تهرانی مقدم و یارانش، جمعی از دختران سازمان دانش آموزی با حضور در راهیان از پارک ملی فضایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و مجموعه انستیتو پاستور بازدید کردند. نمایشگاه. اردوگاه محرق.

آیت الله سیدابراهیم رئیسی در چهارم مهرماه در بازدید از وزارت آموزش و پرورش به مسئولان این وزارتخانه پیشنهاد راه اندازی و راه اندازی اردوهای «راه های ترقی اسلامی» با هدف معرفی دانش آموزان به کشور را داد. پیشرفت ها و دستاوردها، مراکز علمی و پژوهشی، پژوهشی و دانشگاهی از جمله فرصت های مناسب، جذاب و شگفت انگیز برای حضور دانشجویان در قالب اردوهای پیشرو است.

پس از توصیه رئیس جمهور مبنی بر آغاز اردوهای اعتلای ایران اسلامی، اولین اردوی اعتلای ایران اسلامی با همت یک تشکل دانش آموزی برای جمعی از پسران این تشکل در روزهای دوازدهم و سیزدهم برگزار شد. در هفته جوان و روز دانشجو از انستیتو پاستور و پارک ملی هوا و فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بازدید کردند.

امروز ۲۸ آبان اولین اردوی پدران پیشرفت برای جمعی از دختران عضو تشکل دانش آموزی برگزار شد و این دانش آموزان با حضور در جریان پیشرفت های ایران اسلامی در عرصه نظامی، علمی و پژوهشی قرار گرفتند. سپاه پارک فضایی ملی و انستیتو پاستور

اولین برنامه روز دختر به پارک فضایی ملی اختصاص دارد. برنامه ای که در آستانه سالگرد شهادت سردار تهرانی مقدم و یارانش (۳۰ آبان ۱۳۹۷) برگزار شد، قابل توجه بود. در این مجموعه با ارائه توضیحات کامل توسط کارشناس مربوطه، دانشجویان از ۵ واحد موشکی، پهپاد، پدافند، عملیات هوایی و فضایی بازدید و سوالات خود را با کارشناس این مرکز تبادل نظر کردند.

در این بازدید که نزدیک به سه ساعت به طول انجامید، دختران وابسته به سازمان دانش آموزی علاوه بر عکسبرداری دسته جمعی و انفرادی و تهیه محتوا و گزارش میدانی. همچنین برخی از خبرنگاران دانش آموز بنا که در این اردو حضور داشتند با مربیان، دانش آموزان و مدیران خود حاضر در این اردو مصاحبه هایی انجام دادند.

مقصد بعدی دانش آموزان در اردوی امروز مجموعه انستیتو پاستور بود. در این بازدید دانش آموزان با حضور در آزمایشگاه ملی مرجع ویروس کرونا از نحوه مدیریت ویروس کرونا در کشور، تحقیقات انجام شده و نوسانات ویروس کرونا در کشور مطلع شدند و سوالات خود را با مسئولین آزمایشگاه

امیر جمشیدی: اردوهای راهپیمایی مکمل زنجیره تعبیر جهادی ساختن ایران قدرتمند است.

امیر جمشیدی، رئیس مرکز اردوی گردشگری سازمان دانش آموزی کشور در گفتگو با خبرنگار پانا گفت: از هفته گذشته مصادف با روز دانشجو با حضور ۴۰ دانشجو از طرفین، راه اندازی اردوهای پاتان شمیش را رسما آغاز کردیم. مجتمع های انستیتو پاستور و پارک ملی و بازدید از حریم هوایی برای آشنایی با برخی از دستاوردهای نظام اسلامی.

وی افزود: امروز حدود ۷۰ نفر از دانشجویان دختر نخبه و اعضای بالقوه تشکل دانش آموزی از جمله خبرنگاران زن خبرگزاری پانا با حضور در اردوی راهیان نور از این دو پردیس بازدید کردند.

جمشیدی ادامه داد: هدف اصلی از برپایی این اردوها، آشنایی دانش آموزان با نظام اسلامی در ابعاد مختلف است، اما یکی از مهمترین برنامه های درسی ما در اردوی راهیان، پیشرفت، تداوم و تداوم ایران اسلامی است، بنابراین نداریم. نگاهی پیچیده و سخت گیرانه است و سعی می کنیم این اردوها را به سادگی و بدون برگزاری جشن های بی مورد برپا کنیم تا انشاالله شاهد ادامه این روند و استقبال دانش آموزان باشیم.

رئیس مرکز اردوهای سیاحتی وابسته به سازمان دانش آموزی کشور با اشاره به بیانات و دغدغه های مقام معظم رهبری (مدظله العالی) بر دو موضوع مهم در تبیین جهاد و ایران قدرتمند تاکید کرد: اردوهای اعتلای ایران اسلامی. ارتباط تنگاتنگی با مسائل «جهاد تفسیر» و «ایران» دارند. قوی» و تاثیر بسزایی در پیشبرد و تحقق این مفاهیم مهم و اساسی دارد.زیرا دانش آموزان با حضور در این اردوها با صلابت ایران اسلامی آشنا می شوند و این موضوع را برای دیگران تبیین و روایت می کنند، همچنین گروه هایی که میزبان دانش آموزان هستند قادرند دستاوردهای خود را برای نسل جدید تبیین کنند و این اردوها را می توان بخشی مهم از زنجیره گسترده جهاد تبیینی در راستای دستیابی به ایران قدرتمند نامید.

وی گفت: تمرکز دیگر ما بازگویی دستاوردها و پیشرفت‌های ایران اسلامی از زبان خود دانش‌آموزان برای دوستان، همکاران، اعضای خانواده و حتی جامعه است، به عبارت دیگر دانش‌آموزان پس از حضور در این اردوها باید به دیگران هم بگویند. آنچه با قلم و زبان خود از پیشرفت کشور مشاهده و درک کرده اند بر این اساس یکی از برنامه های اصلی در قالب اردوهای مسیر پیشرفت، برگزاری دوره آموزش روایتگری است تا کودکان فن شفاهی را بیاموزند. و روایت مکتوب باشد و راوی پیشرفت ایران اسلامی باشد.

جمشیدی خاطرنشان کرد: از هفته گذشته این اردوها را شروع کردیم و شاهد واکنش های بسیار مثبت و خوبی بودیم و معتقدیم باید روحیه خودباوری و اقتدار در بچه های دهه نود و هشتاد شکل بگیرد، بنابراین مطمئن هستیم که برپایی اردوهایی برای مسیر پیشرفت در این زمینه موثر خواهد بود.»