دوچرخه های مشترک در پایتخت در حال افزایش است


معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در گفت و گو با پانا:

شنبه ۱ اوت ۱۴۰۱ – ۱۱:۴۹

مجتبی شفیعی

تهران (پانا) – معاون حمل و نقل و ترافیک وزیر راه و شهرسازی از حضور سرمایه گذاران جدید در حوزه دوچرخه های اشتراکی خبر داد و اعلام کرد: در مدل جدید، هر شرکتی که بتواند ۳۰۰ دستگاه دوچرخه به بالا عرضه کند، می تواند با شهرداری قرارداد ببندد.

مجتبی شافعی در گفت و گو با خبرنگار بانا در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه برخی از شهروندان تهرانی از کم بودن تعداد دوچرخه های اشتراکی در شهر تهران گلایه دارند، گفت: شاید دوچرخه هایی که قبلا در شهر استفاده می شد، بوده است. برای تعمیر یا نوسازی جمع آوری شده است، اما شهرداری مشتاقانه منتظر افزایش تعداد دوچرخه است. این یک اشتراک در سطح شهر است.

وی ادامه داد: قراردادهای جدیدی با سرمایه گذارانی که تمایل به همکاری با شهرداری تهران در زمینه اشتراک دوچرخه دارند، منعقد شده است که مدل جدید قرارداد نسبت به مدل های قبلی جذاب تر است و تعداد مشتریان نیز افزایش یافته است و این قراردادها در حال انجام است، یعنی هر شرکت و سرمایه‌گذاری می‌تواند بیش از ۳۰۰ دوچرخه عرضه کند که بسیار کم است که سازمان راهنمایی و رانندگی بتواند قرارداد ببندد و به ازای هر نظرسنجی که حداقل به مدت نیم ساعت انجام شود، سازمان راهنمایی و رانندگی مبلغ بسیار استقبالی را پرداخت می‌کند. بنابراین به نظر می رسد به زودی شاهد افزایش تعداد دوچرخه ها در شهر باشیم.»

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران در تشریح شایعاتی مبنی بر آموزش نیروهای امنیتی مترو به عنوان هدایت کننده قطارهای مترو، گفت: واقعیت این است که تعداد واگن های مترو با تعداد واگن هایی که در خرید داریم، تناسبی ندارد. و برخی از رهبران در حال بازنشستگی هستند. امسال برخی از رهبران گروه بازنشسته می شوند و ما باید یک رهبر تربیت کنیم. اما وقتی می گویید نیروهای امنیتی دارند، آموزش رهبری می بینند، نه، ما چنین چیزی نداریم.»