دولت چین ویزای دانشجویی دانشجویان ایرانی را تایید کرد


سه شنبه ۱ سپتامبر ۱۴۰۱ – ۰۸:۰۰

ایران و چین

تهران (پانا) – سرکنسولگری وزارت امور خارجه از انتشار اطلاعیه ای بر اساس پیگیری های وزارت امور خارجه خبر داد، سفارت جمهوری خلق چین در تهران موافقت دولت را اعلام کرد. آن کشور برای دانشجویان ایرانی ویزای تحصیلی صادر کند.

بر اساس این اطلاعیه و در همین چارچوب، ستاد کل نیروهای مسلح کشورمان نیز با تمدید مهلت خروج دانشجویان از کشورهای چین و روسیه که قبل از تاریخ ۲۹/۱۲/۱۳۹۸ از کشور خارج شده اند، موافقت کرد. بود. مطالعه مشمولان غایب و روادید صادر شده بعد از ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ لغایت ۳۰/۰۷/۱۴۰۱. این توافقنامه شامل دانشجویان چینی و روسی می شود که به منظور رعایت مقررات اعلام شده در خارج از کشور و کشورهای همسایه اقامت کرده اند. این افراد پس از اخذ ویزای لازم اجازه خروج از کشور را خواهند داشت.

در اطلاعیه اداره کل کنسولی وزارت امور خارجه از دانشجویانی که واجد شرایط غیبت هستند درخواست می شود پس از دریافت روادید با همراه داشتن مدارک جهت اعلام سریعا به اداره گذرنامه و روادید وزارت امور خارجه مراجعه کنند. اسامی یک سازمان خدمات عمومی

در پایان این اطلاعیه تاکید شده است که این تسهیلات شامل دانشجویانی که در سال های ۱۳۹۸ و ۱۳۹۳ بدون خروج از کشور به صورت آنلاین تحصیل کرده اند نمی شود.