ده ها پرونده قصور پزشکی مورد قضاوت قرار گرفته است


جمعه ۲۰ آبان ۱۴۰۱ – ۲۳:۴۷

دستیار دورمان از بهدشت بازدید کرد

تهران (پانا) – وزارت بهداشت اعلام کرد که تاکنون ده‌ها پرونده جدی مربوط به تخلفات پزشکان، بیمارستان‌ها، پیراپزشکی و سقط جنین مورد رسیدگی قرار گرفته و احکام بدوی صادر شده و در مرحله تجدیدنظر قرار دارد.

سعید کریمی معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره راه اندازی ایستگاه پایش سلامت در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: یکی از وظایف وزارت بهداشت نظارت بر مراکز درمانی است و در صورت تخلف در آنجا نظارت می کند. سازوکارهای قانونی از جمله کمیته ماده ۱۱ است که به تخلفات رسیدگی می کند و به مجازات ها و یا کلیه نهادهای مرتبط با جرایم و تخلفات ارجاع می دهد.

کریمی افزود: با توجه به زمان طولانی رسیدگی به شکایات و تخلفات، تمامی دستگاه ها را در ستاد و ستاد پایش سلامت جمع آوری کرده ایم و در واقع نظام کیفری، دادسرای عمومی، نظام پزشکی و نماینده پزشکی را جمع آوری کرده ایم. . وزارت بهداشت، دستگاه بازرسی و حراست که پیش از این به صورت انفرادی کار خود را انجام می دادند، اکنون با حضور در ستاد به روند کار سرعت می بخشند و با خروج از بوروکراسی ها به پرونده ها سریعتر رسیدگی می شود.

و بنابر اعلام خانه ملاط، معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر اینکه تمرکز بر تخلفات جدی و کلان است، گفت: با تخلفات جزئی نیز طبق روال معمول برخورد می شود. اگر چه. تاکنون ۵۰ پرونده کلان مربوط به تخلفات پزشکان، بیمارستان ها، پیراپزشکی و سقط جنین مورد رسیدگی قرار گرفته و احکام بدوی صادر شده و در مرحله تجدیدنظرخواهی است و با توجه به استقرار کلیه نهادهای ذیربط در ستاد، احکام صادر و صادر شده است. اجرای احکام تسریع می شود.