دلایل گرم شدن بدنه یخچال چیست؟


چهارشنبه ۱۶ شهریور ۱۴۰۱ – ۰۳:۴۳

داغ کاردن یخال

تهران (پانا) – گاهی پیش می آید که بدنه یخچالی که مردم استفاده می کنند داغ می شود اما دلیل آن به راحتی مشخص نمی شود. دلایلی برای تشخیص آن وجود دارد.

به گزارش نمانک، یخچال و فریزر مهم ترین وسایل برقی هر خانه ای هستند که مواد غذایی را سالم نگه می دارند. در حین کار یخچال گاهی اوقات بدنه و دیواره های یخچال گرم می شود، اگر این دما بیش از حد باشد و با دست زدن به یخچال احساس شود، نشان دهنده وجود مشکل است. در این قسمت علت داغ شدن بیش از حد بدنه یخچال و راهکارهای رفع این مشکل را بیان کرده ایم.

دلیل گرم شدن بدنه یخچال

اگر با دست زدن به در و دیوارهای یخچال گرمای بیش از حد احساس می کنید، در ادامه این مطلب دلایل گرم شدن بدنه یخچال را برای شما آورده ایم:

فاصله بین یخچال و دیوار کم است

فاصله کم یخچال با دیوار پشت و سقف یکی از عوامل گرم شدن دیوارها و بدنه یخچال است. اگر یخچال از پشت به دیوار وصل شود و در کابینت محصور شود، لوله های کندانسور در پشت یخچال به دلیل عدم جریان هوا بسیار داغ می شوند.

یخچال خیلی پر است

یکی از دلایل دمای بالای بدنه و دیواره های یخچال پر بودن آنها و وجود مقدار زیادی غذا در یخچال است. اگر مقدار زیادی غذا در یخچال قرار دهید، کمپرسور یخچال زمان و انرژی بیشتری را صرف خنک سازی و خنک نگه داشتن غذا می کند و لوله های کندانسور در پشت و کناره های یخچال گرمای بیشتری تولید می کنند.

کندانسور یخچال کثیف

یکی دیگر از دلایل بالا بودن دمای بدنه و دیواره های یخچال، تجمع کثیفی و گرد و غبار روی لوله های کندانسور است. کثیفی و گرد و غبار روی لوله های کندانسور باعث می شود که هوا در این لوله ها به درستی جریان نداشته باشد و تبادل حرارت و خنک شدن لوله های کندانسور به درستی انجام نشود به همین دلیل با گرم شدن کندانسور بدنه یخچال و دیوار نیز دچار مشکل می شوند. داغ بودن

چگونه از افزایش دمای بدن و در یخچال جلوگیری کنیم؟

به فواصل استاندارد یخچال از محیط اطراف توجه کنید تا هوا به خوبی جریان یابد.

سرویس منظم یخچال را هر ۶ ماه یکبار جدی بگیرید.

یخچال را بیش از حد پر نکنید.

درب یخچال را برای مدت طولانی باز نکنید زیرا هر بار که در را باز می کنید یخچال سرمای زیادی را از دست می دهد و کمپرسور یخچال بیشتر کار می کند.