دلایل ضعیف شدن موتور ماشین لباسشویی


شنبه ۷ نوامبر ۱۴۰۱ – ۰۱:۴۵

مرغ دردناک کداک داخل ماشین باشوئی!

تهران (پانا) – ماشین لباسشویی مثل قلبش است. در صورت بروز مشکل در موتور، عملکرد دستگاه تحت تأثیر قرار می گیرد. بنابراین در خرید ماشین لباسشویی باید به قدرت و دوام موتور بیشتر توجه کرد.

دلیل ضعف موتور ماشین لباسشویی را باید در نحوه استفاده از آن دانست. استفاده نادرست از دستگاه منجر به استرس و سوختن موتور می شود.

دلیل ضعف موتور ماشین لباسشویی را باید در نحوه استفاده از آن دانست. استفاده نادرست از دستگاه به موتور فشار وارد کرده و باعث سوختن آن می شود. با دانستن علائم خرابی موتور می توانید از آسیب دیدن این دستگاه گران قیمت جلوگیری کنید.

پمپاژ آب و تخلیه نکردن آن به ماشین لباسشویی

زمانی که فرمان راه اندازی ماشین لباسشویی داده می شود، اما ماشین لباسشویی توانایی پمپاژ آب را ندارد، باید بلافاصله ماشین لباسشویی را خاموش کنید. یکی از دلایل این موضوع ضعف موتور است. البته اگر واشر به درستی قفل نباشد، آب به داخل واشر پمپ نمی شود. در هر دو مورد، معاینه فنی لازم است.

حال اگر دستگاه شروع به کار کرد، اما نتواند آب داخل دیگ را تخلیه کند، چندین دلیل قابل بررسی است. اولین مورد انسداد لوله فاضلاب است. همچنین اگر پمپ تخلیه ماشین لباسشویی به هر دلیلی آسیب ببیند، آب تخلیه نمی شود. در نهایت ضعف موتور ماشین لباسشویی نیز می تواند یکی از دلایل این موضوع باشد.

آیا واشر قطعات خراب را می چرخاند یا موتور واشر ضعیف؟

تمیز کردن لباس در ماشین لباسشویی به دلیل چرخش درام یا ظرف تخلیه داخل ماشین لباسشویی است. دیگ به کمک قطعات متعددی به موتور متصل می شود و حرکت آن توسط چند فنر در اطراف آن کنترل می شود تا از برخورد آن با بدنه دستگاه جلوگیری شود. اگر موتور قدرت تامین برق قابلمه را نداشته باشد یا هر یک از این قسمت ها دچار مشکل شوند، با چرخاندن سینه صافی مواجه خواهید شد. بسیاری از برندهای ماشین لباسشویی با این مشکل مواجه هستند. اما تجربه تعمیرکاران نشان داده است که در تعمیر ماشین لباسشویی بوش با موارد کمتری از خرابی درام مواجه شده اند. برای رفع هر گونه مشکل ماشین لباسشویی باید از یک متخصص مجرب کمک بگیرید تا با تشخیص صحیح و به موقع از پرداخت هزینه اضافی جلوگیری کنید.

شنیدن صدای غیرعادی از ماشین لباسشویی

زمانی که در فرآیند شستشوی لباس توسط ماشین لباسشویی مشکلی به وجود بیاید، صداهای عجیب و غریب و گاهی گوش سوهان می شنوید. هر گونه صدای غیر معمول می تواند دلیل ضعیف بودن موتور واشر را نشان دهد. بنابراین هنگامی که متوجه این صداها شدید، باید بلافاصله با تعمیرکار متخصص تماس بگیرید.