دستگیری تروریست های جنایتکار ایذه در مرز ماکو


جمعه ۲۷ آبان ۱۴۰۱ – ۱۶:۰۸

اعضای مشترک، تعداد پاهای مشترک، تشکیلات بازار ملی

تهران (پانا) – معاون اقتصادی رئیس جمهور گفت: برخی از عوامل حادثه تروریستی ایذه هنگام فرار از کشور از مرزهای ماکو دستگیر شدند.

محسن رضایی در مراسم تشییع پیکر شهدای حادثه تروریستی ایذه گفت: دو تا سه عامل حادثه تروریستی ایذه هنگام فرار از کشور از مرز ماکو دستگیر و در حال بازگشت به اهواز بودند.

وی گفت: تروریست ها یک شب قبل از حادثه دوربین های محل حادثه را با گلوله منهدم کردند و سپس به نیت شوم خود عمل کردند.

و افزود: شک نکنید که شخص درگیر این ماجرا به هر سوراخی می خزد، ما او را بیرون می آوریم و دستگیر می کنیم تا از او انتقام بگیریم.

رضایی تاکید کرد: از مقامات قضایی می خواهیم تروریست ها را به ایزه بیاورند و در مقابل مردم مجازات کنند تا بدانند قهرمان ایزه همیشه روی پای خود می ایستد و با دادن چند شهید منحرف نمی شود و به تاریخی خود ادامه می دهد. مسیر را طی می کند و کاری انجام نمی دهد و در برخورد با عاملان آن تعلل نمی کند.

معاون اقتصادی رئیس جمهور خطاب به رئیس جمهور تصریح کرد: من خودم که به نمایندگی از رئیس جمهور در ایزه حضور داشتم کار را پیگیری می کنم. به هر جرمی مردم خوب ایزه بمباران کردند؟ مردم ایذه همواره یکی از کانون های تاریخ ساز مردم بختیاری بوده و از آزادی مشروطه تا حادثه ۱۵ خرداد و ۲۲ بهمن تا اخراج صدام از سرزمین ایران اسلامی نقش آفرینی کرده اند. آیا دشمن می تواند ایزه را شکست دهد؟ آیا می تواند باعث غم و اندوه از چهره های درخشان مردم ایز شود؟

وی با اشاره به اینکه آمریکا و اروپا در تحریم های اقتصادی علیه ملت ایران شکست خورده اند، گفت: وقتی دیدند در تحریم شکست خورده اند و تحریم های اقتصادی را رفع می کنیم و صادرات نفت خود را به بیش از یک میلیون بشکه می رسانیم. روغن را به ما داده اند و این یک کافتان است. ناامنی برادر تحریم است به همین دلیل رفتند ایران را ناامن کنند.

رضایی گفت: برای کاهش سرمایه گذاری و بستن بازارها با همین هدف که ایران را تنبیه کنند ناامنی ایجاد کردند. در شاهچراغ و ایذه و سوریه اتفاقاتی می سازند که بگویند ایران شبیه سوریه شده است و فریب خورده اند چون ایران علاوه بر قدرت نظامی برای اصلاح اقتصاد خود نیز تلاش می کند.