در ۱۲ استان باران و رعد و برق بارید


دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ – ۰۹:۵۶

راجب باران

تهران (پانا) – سازمان هواشناسی امروز و فردا در ۱۲ استان کشور بارش موقت باران، رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی کرد.

بر این اساس طی امروز و فردا در استان‌های اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، شمال شرق آذربایجان، آذربایجان غربی و ارتفاعات واقع در استان‌های زنجان، قزوین، البرز، تهران و سمنان تا ساعاتی دیگر ادامه خواهد داشت. به ویژه در بعدازظهر و اوایل شب رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد موقت شدید پیش بینی می شود که این شرایط جوی روز چهارشنبه در استان های گیلان، مازندران، ارتفاعات البرز، تهران و سمنان و روز پنجشنبه در ارتفاعات البرز مرکزی رخ می دهد.

در چهار روز آینده در ساعات بعدازظهر و شب در برخی نقاط استان های چهار محال، بختیاری، کوجیلویه و بویراحمد، شمال و شرق خوزستان، شرق لرستان، غرب اصفهان، شمال فارس و جنوب استان مرکزی. رگبار، رعد و برق، رعد و برق و وزش باد شدید و موقت و گاهی گرد و خاک پیش بینی می شود.

روز جمعه در اکثر نقاط کشور هوا پایدار و آسمان صاف و در پنج روز آینده در نیمه شرقی کشور به ویژه در منطقه زابل و بخش هایی از مرکز کشور وزش باد شدید پیش بینی می شود. با احتمال وقوع گرد و غبار و طی دو روز آینده نیز به دلیل وزش باد شدید و احتمال انتشار گرد و غبار در کشورهای همسایه غربی، احتمال انتقال آن به بخش‌هایی از استان‌های کرمانشاه، ایلام و خوزستان وجود دارد. .

آسمان تهران فردا (۲۸ مرداد) صاف تا نیمه ابری و گاهی افزایش دمای وزش باد با حداقل دمای ۲۷ درجه سانتیگراد و بیشینه ۳۶ درجه سانتیگراد خواهد بود و هوا در روز چهارشنبه (۱۹ مرداد) صاف است. . هوا نیمه ابری و بعد از ظهر نیمه ابری گاهی وزش باد شدید و دمای هوا کمتر از ۲۶ درجه سانتیگراد و حداکثر دما ۳۵ درجه سانتیگراد خواهد بود.

طی امروز و فردا (۲۷ و ۲۸ مرداد) اهواز با دمای ۴۹ و ۵۰ درجه سانتیگراد گرمترین و اردبیل با دمای ۱۲ و ۱۳ درجه سانتیگراد سردترین مرکز کشور است.