در طول رشد Omicron، ادعاهای بیکاری در ایالات متحده به ۲۳۰ هزار افزایش یافت


بر اساس داده های هفتگی در مورد ادعاهای بیکاری که روز پنجشنبه منتشر شد، تعداد کارگران آمریکایی که ادعای بیکاری را ارائه کردند، در این هفته افزایش یافت، زیرا کارفرمایان با افزایش مداوم متغیر Omicron دست و پنجه نرم می کنند.

داده‌های وزارت کار نشان می‌دهد که ۲۳۰۰۰۰ ادعای مزایای اولیه برای هفته منتهی به ۸ ژانویه است. این تعداد از ۲۰۷۰۰۰ ادعا در هفته گذشته افزایش یافته است.

تعداد مطالبات بیکاری بیش از حد انتظار بود و به بالاترین سطح خود از نوامبر جهش کرد.

اقتصاددانان انتظار داشتند که ۲۰۰۰۰۰ ادعای سود اولیه برای هفته باشد.

میانگین متحرک چهار هفته ای برای مطالبات بیکاری ۲۱۰,۷۵۰ بود که ۶,۲۵۰ نسبت به میانگین هفته قبل ۲۰۴,۵۰۰ افزایش داشت.

نزدیک به ۱.۵۶ میلیون آمریکایی برای هفته منتهی به ۱ ژانویه مدعی مزایای بیکاری بودند که در مقایسه با هفته قبل ۱۹۴۰۰۰ کاهش داشته است.

گزارش هفتگی مطالبات بیکاری شاخصی از تعداد اخراج ها در اقتصاد ایالات متحده است. از آنجایی که کارفرمایان برای جذب استعدادها در بازار کار فشرده رقابت می کنند، پایان کار در ماه های اخیر کند شده است و به پایین ترین سطح خود در دهه های اخیر رسیده است.

نمودار مطالبات بیکاری
کارگران بخش های کم درآمد شغل خود را به دنبال حقوق و مزایای بهتر ترک کرده اند.
وزارت کار آمریکا

برای کارفرمایان، افزایش رکورد اخیر در موارد COVID-19 ناشی از نوع Omicron ممکن است به کمبود بیشتر کارکنان منجر شود. کسب‌وکارها در بخش‌های مختلف، از جمله خطوط هوایی و زنجیره‌های خواربارفروشی، شاهد افزایش تعداد کارمندانی بوده‌اند که از این بیماری حمایت می‌کنند.

مارک همریک، تحلیلگر ارشد اقتصادی در بانکرات، “متاسفانه، موج کووید Omicron رشته جدیدی از اختلال را به زنجیره تامین و در دسترس بودن کارگران اضافه کرده است، که بسیاری از آنها بیمار هستند، آزمایش آنها مثبت است یا نمی توانند سر کار بیایند.” com گفت.

در حالی که اقتصاد ایالات متحده در ماه دسامبر تنها ۱۹۹۰۰۰ شغل ایجاد کرد که انتظارات را از دست داد، نرخ بیکاری به تنها ۳.۹٪ کاهش یافت – نزدیک به آنچه که فدرال رزرو حداکثر حد اشتغال را در نظر می گیرد.

برای امضای کمک خواستم
افزایش موارد COVID-19 ناشی از نوع Omicron به کمبود کارکنان منجر شده است زیرا کارکنان بیشتری از این بیماری سخن می گویند.
رابرت نیکلسبرگ / گتی ایماژ

طبق گزارش وزارت کار، کارفرمایان در ماه نوامبر ۱۰.۶ میلیون شغل ثبت کردند. در همین حال، ۴.۵ میلیون کارگر شغل خود را به عنوان بخشی از روند جاری موسوم به “استعفای بزرگ” ترک کرده اند.

در اوایل این هفته، یکی از اعضای شورای اقتصاد ملی کاخ سفید استدلال کرد که “استعفای بزرگ” در واقع یک “ترفیع بزرگ” بود، زیرا کارگران بخش های کم درآمد شغل خود را به دنبال حقوق و مزایای بهتر ترک کردند.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر