در صعود سریع شانس کسب مدال المپیک را داریم


سه شنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ – ۲۳:۳۸

کهنوردی

تهران (پانا) – رئیس فدراسیون کوهنوردی گفت: مردم با گروه های غیرمجاز که اغلب برای کسب درآمد کار می کنند به کوهنوردی نروند.

رضا زری در حاشیه مجمع انتخاباتی شهرستان راستان با اشاره به تمهیدات و برنامه های فدراسیون کوهنوردی برای حضور موفق ورزشکاران این رشته در بازی های آسیایی و المپیک، با اشاره به آمادگی ها و برنامه های فدراسیون کوهنوردی گفت: : سال آینده بازی های آسیایی در انتظار ماست. و باید برای حضور موفق در این مسابقات آماده شویم و همچنین برای رشته ای مانند صعود سریع شانس حضور در المپیک و کسب مدال رضا علیپور را داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه امسال اعزام به جام جهانی را آغاز کرده ایم، افزود: تیم ملی مهرماه به مسابقات قهرمانی کره اعزام می شود. همچنین برخی از اردوهای روسیه رضا علیپور و قهرمانانی که شانس کسب مدال دارند را بررسی کردیم.

رئیس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی با بیان اینکه این برنامه ها برای بازی های آسیایی است، تصریح کرد: پس از آن برای کسب سهمیه المپیک که در پنج کشور نیز برگزار می شود، اقدام خواهیم کرد. بنابراین امیدوارم بتوانیم حداقل سهمی در کلاس سرعت کسب کنیم و سپس برای کسب مدال حرکت کنیم.

زری افزود: به هر حال دو سال با المپیک فاصله داریم و تا کنون برنامه ریزی ها باید در راستای تشدید کار و اعزام باشد.

وی درباره انتقادات قبلی خود از بودجه فدراسیون کوهنوردی نیز گفت: در بحث بودجه از وزارت ورزش و جوانان انتقاد نکردیم بلکه این انتقاد به شورای اسلامی بوده است زیرا فدراسیون های کمی از مزایای ویژه بهره مند شده اند. بودجه در مجلس نمایندگان که طی جلسه ای با کمیته فرهنگی و کمیته ورزش در مجلس صورت گرفت تا حد زیادی ابهامات را برطرف کرده است.با وجود اینکه از حمایت های وزارت ورزش و کمیته المپیک قدردانی می کنیم، امیدواریم سایر فدراسیون ها نیز از این نعمت بهره مند خواهد شد.

رئیس فدراسیون کوهنوردی و کوهنوردی در پاسخ به سوالی مبنی بر فعالیت گروه های سنگ نوردی غیرمجاز در کشور خاطرنشان کرد: با توسعه فضای مجازی در سال های اخیر درآمد مردم برای کسب درآمد در عرصه هایی مانند کوهنوردی افزایش یافته است، بنابراین به مردم توصیه می کنیم در این رشته ورزشی فعال باشند، باشگاه های سنگ نوردی دارای مجوز ورزش و جوانان را معتبر بدانند و جذب گروه های غیرمجاز که در جهت کسب درآمد بیشتر فعالیت می کنند، نشوند.

الزاری گفت: از مردم می خواهیم وارد مکان هایی که مربی و مکان های لازم وجود ندارد، نشوند. از آنجایی که تصادفات بی شماری در کوهستان رخ داده است، اگر با افراد غیرحرفه ای کوهنوردی می کردند، باید خود مسئول حوادث احتمالی باشند.