در سال جاری چند شکارچی غیرمجاز دستگیر شده اند؟


چهارشنبه ۲ شهریور ۱۴۰۱-۱۸: ۳۴

دستگیری شکارچی

تهران (پانا) – یگان حفاظت محیط زیست استان تهران از دستگیری ۵۸ صیاد غیرمجاز در سال جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، فرهاد زندی در خصوص آمار تخلفات و کشفیات یگان حفاظت محیط زیست استان از ابتدای سال جاری تاکنون، افزود: از ابتدای سال ۱۴۰۱ تاکنون ۵۸ متخلف دستگیر شده اند. . وی در چهار منطقه استان تهران شامل ۵۳ فقره تخلف دستگیر و اقدام به شکار و شکار غیرمجاز انواع حیوانات از جمله قوچ، میش وحشی، بز، کبک و قزل آلا کرده است.

وی خاطرنشان کرد: در این مدت ۱۸۲ گونه جانوری کشف و از فروش غیرقانونی آنها در این مدت جلوگیری شد که بیشتر آنها از بازار خرید و فروش پرندگان کشف شد. از خلیج فارس می توان به شاهین، عقاب، جغد، جغد، سنجاب، لاک پشت، روباه، ایگوانا، میمون، تمساح، جوجه تیغی، طاووس، چینچیلا، مالنگو و پوتامار اشاره کرد که از این تعداد ۸۸ گونه جانوری تحت درمان و در زیستگاه آنها قرار گرفته است. . رهاسازی عادی استان و مابقی به مراکز نگهداری مربوطه در استان تحویل داده شد.

زندی در ادامه با تاکید بر اینکه مدیران اجرایی استانداری آموزش های لازم را در زمینه اطفای حریق در مناطق تحت مدیریت زیست محیطی دیده اند و این برنامه های آموزشی ادامه خواهد داشت، افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون چندین مورد اطفای حریق و پیشگیری اتفاق افتاده است. گسترش آتش در مناطق آزاد و با مدیریت استانداری در مجموع ۱۰ هکتار کار شد.

وی تامین آب حیات وحش با توجه به خشکسالی جاری با استفاده از چاه های نصب شده در مناطق مدیریت شده را از دیگر اقدامات انجام شده توسط واحد استانداری استان تهران برشمرد و خاطرنشان کرد: احیا و لایروبی چاه های مناطق تحت مدیریت و تامین آب مستمر حیات وحش. پس از سیل اخیر نیز در کوتاه ترین زمان ممکن در این مدت اتفاق افتاد.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران در خاتمه خاطرنشان کرد: تداوم گشت ها و پایش مستمر مراجعین یگان حفاظت محیط زیست استان در سطح مناطق و شهرستان های حفاظت شده استان و متخلفان. قاطعانه و بدون مدارا با آن برخورد خواهد شد.