درمان خانگی سریع سرفه کودکان


sraffa kodak

تهران (پانا) – سرفه های خشک شبانه یا سرفه های شدید همراه با خس خس در کودکان نگران کننده والدین است، در این صورت نباید از روش های طبیعی و سریع درمان سرفه کودکان غافل شوند.

سرفه یک بیماری شایع تنفسی است که معمولا کودکان ۵ ساله و کمتر را به خصوص در فصل زمستان مبتلا می کند.گاهی شدت سرفه شبیه علائم آنفولانزا است، بنابراین والدین نگران هستند که به دنبال راهی برای درمان سریع این مشکل باشند. به گفته متخصصان، می تواند در کودکان خردسال به دلایلی غیر از سرماخوردگی از جمله: آسم، زایمان زودرس و آلرژی سرفه شدید داشته باشد.

سرفه همراه با خس خس سینه

عفونت تارهای صوتی نای و مجاری هوایی را تحت تأثیر قرار می دهد و منجر به سرفه شدید می شود و علائم سرفه عفونی خس خس سینه و تغییر صدا است.

علائم سرفه مسری

آبریزش بینی

سرفه شدید

گرفتگی بینی

لارنژیت

مشکلات تنفسی

خستگی و سردرگمی

لب های قرمز

توصیه های غیر دارویی برای درمان سرفه کودکان

دود اولین نکته برای درمان سرفه خشک: در جاهایی که بخار وجود دارد نفس بکشید که سرفه را تسکین می دهد، برای این منظور وارد دستشویی شوید، در را ببندید، آب داغ را باز کنید، نزدیک دوش بایستید و ۱۰ دقیقه نفس بکشید.

رطوبت برای درمان سرفه ضروری است

کم آبی بدن می تواند مانند بسیاری از بیماری های دیگر یکی از عوامل ایجاد این سرفه باشد، بنابراین عامل مهمی در درمان آن محسوب می شود.کودکان خردسال می توانند راه های هوایی خود را به راحتی با شیر مادر تمیز کنند و بزرگسالان با آب ولرم، سوپ و آب نارگیل آن را با آب مرطوب و مرطوب کنند. غذاهای گرم مانند سوپ مرغ و انواع سوپ و سوپ ساده همیشه جزو تجویز پزشکان در هنگام سرماخوردگی، درد قفسه سینه و سرفه بوده است و ادویه های تند مانند فلفل، پودر سیر یا خود سیر و پودر کاری به این غذاها اضافه می شود. همچنین.

هوا خنک است اما سرد نیست

هوای سرد خلط قفسه سینه را پاک می کند و تنفس را بهبود می بخشد، برای درمان آن در خانه ۱۰ تا ۲۰ دقیقه در ماشین سوار شوید و شیشه ها را پایین بیاورید تا هوای خنک تازه وارد ماشین شود، این هوای متحرک باید خنک باشد نه سرد. درمان سرفه خشک راه دیگر برای احساس خنکی بخور سرد است.

راحتی

استراحت یکی از مهم‌ترین بخش‌های درمان است، اما بهتر است در وضعیت صحیح بخوابید تا راحت‌تر نفس بکشید، در این صورت باید سر بچه‌ها برای کاهش سرفه‌ها بالا گرفته شود و برای بچه‌ها شیبی درست کرد تا راحت‌تر نفس بکشند. راحت تر مراقب باشید و توجه داشته باشید که هم نوزاد و هم نوزاد هنگام خواب در وضعیتی که شما در نظر گرفته اید به خوبی نفس می کشند.

هوای آرام

اگر فرزندتان به این بیماری مبتلا است، با آرام کردن او و پرت کردن حواس او با اسباب بازی و کتاب، تنش او را کاهش دهید، زیرا استرس سرفه را تشدید می کند، این راه حل ساده یکی از توصیه های همیشگی متخصصان اطفال است.

عسل نسخه قدرتمندی از داروی سرفه برای کودکان و بزرگسالان است

عسل یکی از غذاهایی است که ارزش غذایی بسیار بالایی دارد. این ماده مفید راه خوبی برای تسکین سرفه کودکان بالای یک سال است. می توانید یک قاشق غذاخوری عسل را در نصف لیوان شیر حل کنید و روزی دو بار مصرف کنید. روش دیگر استفاده از عسل حل کردن آن در چای و لیمو است.

روغن های گیاهی برای تسکین سرفه کودک

روغن های گیاهی به باز شدن مجاری تنفسی و کاهش سرفه کمک می کنند، البته مطمئن شوید که کودکان به سن کافی برای استفاده از این روغن ها رسیده اند و ابتدا آن ها را روی پوست خود آزمایش کنید تا ببینید آیا آلرژی دارند یا خیر. برای درمان سرفه کودکان بهترین راه استفاده از روغن های گیاهی به ترتیب زیر است:

روغن نارگیل و اسطوخودوس را با چای آویشن مخلوط کنید و به سینه های او بمالید و خوب ماساژ دهید.