درخواست از مطلع جهت تمدید مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی


دوشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۱-۱۱:۲۶

مالی

تهران (پانا) – انجمن حسابداران رسمی در نامه ای به معاون اول رئیس جمهور، خواستار تمدید مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی شد.

به گزارش مهر، صاحبان مشاغل، اتحادیه ها، اصناف و شرکت های سهامی خاص برای اشخاص حقیقی و حقوقی تا پایان فصل بهار مهلت داشتند نسبت به ارائه اظهارنامه مالیاتی اقدام کنند.

این فرصت تا اواسط تیرماه امسال تمدید شد و برای دومین بار در اواسط تیرماه امسال با موافقت فرماندهی کل قوا برای مقابله با کرونا تا پایان تیرماه تمدید شد. در حال حاضر افراد و واحدهای صنفی ۵ روز فرصت دارند نسبت به تمدید اظهارنامه اقدام کنند.

بر اساس مصوبه ۲۴ تیرماه ستاد ملی مقابله با کرونا، آخرین مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی ۱۴۰۰ برای صاحبان مشاغل و همچنین ارائه فرم تعیین مالیات مقطوع موضوع تفاهم نامه ماده ۱۰۰ مالیات های مستقیم، اعلام شد. این قانون تا ۳۱ ژوئیه ۱۴۰۱ تمدید شد.

تاکنون تصمیمی مبنی بر تمدید این مهلت برای سومین بار شنیده نشده است. اما آقای محمد باقر عبدی، رئیس انجمن حسابداران رسمی طی نامه ای به محمد مخبر، معاون اول رئیس جمهور، خواستار تمدید مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی برای سومین بار شد.

در نامه این تشکل صنفی به معاون اول رئیس جمهور آمده است که به دلیل حجم بالای پرونده های مالیاتی اشخاص حقیقی، حسابداران هنوز نتوانسته اند برای عملکرد اشخاص حقوقی به ویژه در شهرهای کوچک اظهارنامه مالیاتی تهیه کنند. .

لذا از مخبر خواسته شد تا زمان مجاز برای تسلیم اظهارنامه مالیاتی را تمدید کند.