خواص عجیب پیاز که من از آن بی خبرم


جمعه ۳۱ ژوئیه ۱۴۰۱ – ۰۶:۰۰

پیاز سب زمینی

تهران (پانا) – کمتر کسی فکر می کند که پیاز علاوه بر پخت و پز و خانه داری برای کارهای دیگری نیز استفاده می شود، اما از پیاز حتی برای از بین بردن رنگ زرد لباس های ناشی از اتو کشیدن استفاده می شود.

به گزارش نمناک، نکات جالبی در مورد استفاده از پیاز برای خانه داری و رفع برخی از مسائل وجود دارد که باید بدانید. هر ماده می تواند کاربردها و خواص زیادی داشته باشد. پیاز نیز از این قاعده مستثنی نیست و در برخی موارد به خصوص در خانه می تواند مشکل گشا باشد.

آیا تا به حال از پیاز بیرون از آشپزخانه استفاده کرده اید؟

پیاز به روش های مختلفی می تواند مشکلات خانه شما را حل کند که در ادامه در مورد آنها صحبت خواهیم کرد.

مهمترین فواید و کاربرد پیاز

پیاز در از بین بردن زنگ چاقو موثر است، برای رفع این مشکل پیاز را چند بار با چاقو از وسط نصف کنید و بعد متوجه شوید که زنگ زدگی از بین رفته است.

اگر از خون مرده و نیش زنبور عسل رنج می برید، پوست پیاز برای درمان خارش و عفونت مناسب است. یک پیاز را یک شب روی دست خود بپیچید و سپس محل درد را با عسل ماساژ دهید.

خمیر پیاز و آب به خلاص شدن از شر آکنه کمک می کند. از آنجایی که پیاز خاصیت ضد التهابی و ضد باکتریایی دارد، برای این منظور از ماسک پیاز برای آکنه استفاده کنید.

برای از بین بردن بوی نامطبوع رنگ و لاک که برای سلامتی مضر است، می توانید از خلال های پیاز استفاده کنید.

فواید و کاربرد پیاز

پیاز برای درمان گلودرد نیز مفید است. مقداری پیاز را در آب بجوشانید و در صورت نیاز عسل اضافه کنید و روزی دو بار بنوشید.

اگر لباس‌هایتان به‌دلیل داغ بودن بیش از حد اتو زرد می‌شود، می‌توانید یک پیاز را از وسط نصف کنید و روی پارچه کتان بمالید. لکه های زرد از بین خواهند رفت. سپس آن را چند دقیقه در آب سرد خیس کنید و بشویید.