حکم عجیب دادگاه مشهد: این سه وزیر دولت روحانی باید از خانواده مقتول عذرخواهی کنند – پایگاه خبری مدرس


گزارش کردن پایگاه خبری مدرا; نریه عابدین زاده افزود: پس از حادثه دلخراش قتل عمدی یک کودک در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۶، اقدامات ویژه قضایی صورت گرفت و پس از انجام کلیه تشریفات و تشریفات قانونی، متهم در تیرماه همان سال به دار مجازات آویخته شد.

وی خاطرنشان کرد: اقدامات دستگاه قضایی در خصوص این پرونده به صورت ویژه صورت گرفت و علیرغم اتفاق ناگواری که رخ داد، متهم در کمترین زمان ممکن به سزای اعمال خود رسید.

عابدین زاده افزود: نکته قابل توجه در این موضوع این است که در رای دادگاه، وزیر راه و شهرسازی، وزیر آموزش و پرورش و وزیر کشور موظف شدند برای اولین بار از خانواده مقتول عذرخواهی کنند. به دلیل نقص سازمانی

معاون دادستان عمومی و انقلاب خراسان رضوی گفت: انتظار می رود علاوه بر وظیفه مسئولان برای عذرخواهی از خانواده مقتول، آیین نامه مربوط به سرویس مدارس با رویکرد حفظ حقوق کودکان اصلاح شود که این امری است که باید انجام شود. توسط نهادهای حامی از جمله وزارت آموزش و پرورش و وزارت کشور اجرا خواهد شد.

رئیس دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه پنج مشهد تصریح کرد: نصب سیستم دزدگیر برای شناسایی سریع کودکان مفقود و ربوده شده از دیگر دستاوردهای مهم رای مذکور است.

بر اساس این گزارش و با توجه به این حادثه دلخراش در شهر مشهد، ظهر امروز پنجم شهرفرار سال ۱۴۰۱ شمسی تعدادی از مسئولان از جمله فرماندار مشهد، مدیرکل آموزش و پرورش و شهردار مشهد از طرف مراجع مسئول و در راستای اجرای رای قضایی در منزل مقتول حضور یافته و عذرخواهی خود را اعلام می دارند.

۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ یک دانش آموز راننده خودرو ۱۰ ساله از مشهد از مقابل منزلش در خیابان موسوی قوشانی این شهر ربوده و به طرز فجیعی به قتل رسید. جسد این کودک که با ضربات چاقو کشته شده بود در منطقه صنعتی شهرک شیندز پیدا شد.