حکم اعدام عامل تروریسم در بین زنان صادر شد – پایگاه خبری مدیریت


گزارش کردن پایگاه خبری مدرا; ظالم در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه در چند ماه گذشته شاهد افزایش پخش صحنه های خشونت و سرقت به زور بوده ایم آیا آمار سرقت ها افزایش یافته است؟ وی گفت: در خصوص سرقت ها نیز گزارش های فرماندهی انتظامی حکایت از آن دارد ۱۰ درصد تخفیف این است که منجر به این می شود که برخی از سرقت ها در مقایسه با دیگران به نوعی بی اهمیت و بی اهمیت باشند. این پرونده ها در مسیر قانونی خود بررسی می شود و بیشتر آمارها مربوط به این سرقت هاست که متاسفانه اغلب توسط معتادان متجاهر انجام می شود.

وی افزود: دستگاه قضایی با قاطعیت خاصی در خصوص سرقت های منازل که متضمن زور و صدمه به مردم است برخورد می کند و با سارقان خشن و کسانی که به بهانه زورگیری یا ضرب و شتم اقدام به سرقت می کنند، هستیم. این افراد با قرار بازداشت موقت روانه زندان می شوند، تعدادشان کم نیست و در اولویت قرار دارند و رسیدگی سریع و سریع به پرونده آنها انجام می شود.

رئیس قاضی استان تهران از صدور مجازات های سنگین برای این افراد خبر داد و گفت: مجازات ها نیز شدید است و گاه ۱۰ سال حبس برای تلفن همراه مسروقه همراه با ارعاب و اجبار.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اعمال تحریم های محدود گفت: اگر شرایطی برای اجرای مرز وجود داشته باشد در چارچوب خودش با آن برخورد می شود. با توجه به این بند، همکاران ما با حساسیت در معاملات برخورد می کنند و در اعطای کسورات نیز استثنا دارند و سارقان در لیست کمیته بخشودگی و مرخصی قرار نمی گیرند.

و این مقام قضایی گفت: ما معتقدیم که این افراد به دلیل برهم زدن امنیت جامعه باید با مجازات های سنگین مواجه شوند و دستخوش سرقت های زیادی شده ایم که برای آنها احکام سنگینی از جمله اجرا شده است. سارق طلا توسط زنان اعدام شدیک مورد دیگر نیز در آن داریم شخص برای یک زن مبتلا به سرفهاو باعث ناراحتی او شد زیرا در حال حاضر در انتظار اعدام است و این حکم در آینده نزدیک اجرا خواهد شد. دستگاه قضایی نسبت به این جرایم بسیار حساس است.