حسین طیب: آمریکا به دنبال تصرف قلب خاورمیانه یعنی ایران است/باید سریع با تهدیدات دشمن مقابله کنیم – پایگاه خبری مدآرا


گزارش کردن پایگاه خبری مدآرا; حجت الاسلام والمسلمین حسین طیب روز سه شنبه در دیدار تخیلی با کارکنان بسیج در آذربایجان شرقی اظهار داشت: جبهه استکبار تقابل طولانی با انقلاب اسلامی دارد و قانون امنیت ملی آمریکا شامل سه قسمت است که بخش اول آن است. توضیح وضعیت جهان و توضیح وضعیت آمریکا و آنچه باید انجام شود.

وی ادامه داد: از نظر آمریکا در ربع اول قرن بیست و یکم جهان باید به دهکده ارتباطات تبدیل شود و ناظر دیگری وجود ندارد که راهبرد خود را بر اساس آن تبیین کند و همچنین اگر آمریکا بخواهد مدنظر قرار گیرد. جهان، باید قلب دنیا را تسخیر کند که قلب جهان است، جهان، خاورمیانه است و باید آن را اشغال کرد و خاورمیانه بدون اشغال ایران قابل فتح نیست.

وی افزود: هر دولتی که در آمریکا قدرت را به دست می گیرد، سند امنیتی خود را تغییر می دهد، همانطور که بایدن در سند خود نوشت، قرارداد جدید یک قرارداد تعیین کننده است و تعیین می کند که آیا نزدیکی جهانی با آمریکا باقی می ماند یا رقبا ما را قضاوت می کنند.

حجت الاسلام والمسلمین خیر خاطرنشان کرد: زمانی که بایدن دولت را از ترامپ تحویل گرفت، با سه چالش مواجه شد: اولین چالش قدرت تجدیدنظرطلب برای شکل دادن به نظم نوین جهانی بود. این نفوذ و نفوذ جمهوری اسلامی در منطقه است که می گویند رقابت در دهه جدید رقابت قدرت ها برای رهبری جهان است.

وی گفت: چین اکنون رقیب جدی آنها در جهان است زیرا با توسعه اقتصادی، نظامی، فرهنگی و فناوری مواجه شده است و جنگ روسیه و اوکراین و دولت مستبدی که به دنبال تضعیف دموکراسی غربی و تشکیل دولت جدید است از جمله آنهاست. چالش های آینده ما با یک قرارداد مهم روبرو هستیم.

وی افزود: زمان تقابل جبهه استکبار با انقلاب اسلامی فرا رسیده است. غربی ها ما را علیرغم مشکلات داخلی در حال پیشرفت و ارائه الگوی حکومت داری و چالشی اساسی برای استکبار می دانند.

وی گفت: آمریکایی ها در آذرماه انتخابات برگزار می کنند و انتخابات حزبی آنها برگزار می شود و اسرائیلی ها در نوامبر انتخابات دارند. موساد گفت در صورت دستیابی به توافق هسته ای، نتانیاهو برمی گردد و جمهوری خواهان برمی گردند و بنابراین مذاکرات تا بعد از انتخابات متوقف می شود.

وی با اشاره به اینکه سال ۲۰۲۴ سال تعیین کننده و سال ۲۰۲۸ تعیین کننده است، گفت: اغتشاشات را هدف قرار دادند و قرار بود در ماه مهریه اتفاق بیفتد و از دانشگاه با موضوع حجاب و صنف و نیروی انتظامی اقدام کردند. نیرو نیز در قضیه اربعین دخیل بود و برای تامین امنیت مردم با این نظام مخالفت کرد و غفلت شد در داستان اول، دشمن تصویر بزرگی از آرمان زن ارائه کرد و سوار بر رویداد شد. این موج

حجت الاسلام والمسلمین طیب افزود: ابتدا موضوع را قومی کردند، به کردها، یارها، بلوچ ها و در نهایت اردبیل رسیدند و مرجعیت را شکست دادند و در داخل زندان اوین درگیری ایجاد کردند. کشور ما یک ابرقدرت است و امروز همه متولیان امر باید پاسخگوی حوادث باشند.

به یاد داشته باشید: در جراحی اقتصادی که انجام شد، ۳۰ میلیارد دلار برای کالاهای اساسی هزینه کردیم و باید تهدیدات دشمن را دفع کنیم و زندگی مناسبی برای مردم فراهم کنیم.

وی گفت: اگر در این راه استقامت داشته باشیم و نقش خود را به درستی و مبتنی بر خدمت به مردم و مبارزه با فساد انجام دهیم، زندگی خوبی را فراهم می کنیم، اما باید ارزش های خود را بدانیم که دشمنان در این عرصه ابتدا هویت هستند. می سوزند و هویت می سازند که اولین گام برای برانگیختن سوء ظن است.

مشاور فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: شبهه دوم در صداقت به مرحله شک و تردید می رسد که مسئولان حقیقت را نمی گویند و تصویری که از فساد ایجاد می کنند بیشتر از خود فساد است که ترس و شبهه ایجاد کند. مخالفت کنند و نفرت و نافرمانی را گسترش دهند. گرایش به تقابل و شکست قدرت که اگر بخواهیم با آن مقابله کنیم باید آن را خنثی کنیم.

وی با تاکید بر اینکه امروز دشمن به یک نقطه حداقل رسیده و متوجه شده که کاری از دستش بر نمی آید و دوباره اقدامات خود را از سر می گیرد، گفت: ساخت هویت دشمن شش مرحله ای است، زیرساخت های ارتباط با مردم و تبلیغ لذت گرایی و سبک زندگی غربی. ارتباط، هیجان، رها شدن از هیجان با خشونت علیه دولت و برافراشتن پرچم که با حضور مردم در صحنه شکست خورد.

وی در پایان بر لزوم گام برداشتن در جهت ارائه خدمات و رفع موانع برای مردم تاکید کرد تا بتوانند بر روی اصول باقی بمانند.