حسن روشن: آجورلو با وریا غفوری بد کرد – پایگاه خبری مدآرا


آیا می دانستید فریا غفوری خواهان استقلال شد؟

این اتفاق در کل برای استقلال خوب نبود. در واقع آقای آگوریلو در این زمینه خوب عمل نکرد. اتفاقی که می‌توانست الگوی آینده استقلال باشد، برعکس اتفاق افتاد و همه الگوها را از بین برد. وقتی بازیکنان جوان استقلال می بینند که چگونه برنامه های قدیمی این تیم انجام می شود، متوجه می شوند که این تیم ارزش ماندن را ندارد.

در این مورد بیشتر توضیح می دهید؟

وقتی جوان بودیم به پیرها نگاه می کردیم. ما می توانیم ببینیم که مدیران باشگاه چگونه با آنها رفتار می کنند و چگونه برای تیم کار می کنند. نگاه جوان به رهبر و بزرگان تیم. وقتی جوانی امروز پایان کارش را دید، فریا غفوری با دیدن گوشه اسکناس اول با علامت استقلال گفت و پیراهنش را در آورد. در صورتی که نباید باشد. این را به گارلو گفتم.

کی اینو گفتی؟

وقتی عمل جراحی کردم آگوریلو به دیدن من آمد. در همان جلسه به او گفتم که باید دو موضوع بسیار مهم استقلال را در نظر بگیرد. اول اینکه آکادمی باشگاه را فعال کنیم تا در خود استقلال بازیکن تولید شود نه دلال فقط برای استقلال است. ثانیاً به ایشان گفتم باید به پیشکسوتان مدیریتش احترام بگذارد. گفتم روزهایی که بازی استقلال در همان هتلی که تیم ناهار می خورد سر میز کنار بازیکنان برگزار می شود، چند نفر از افراد مسن را دعوت کنید و به آنها هم ناهار بدهید. وقتی بازیکن از این جدول نگاه می کند و می بیند که باشگاه چقدر به پیشکسوتان احترام می گذارد، به راحتی قرارداد خود را تمدید می کند و آینده خود را روشن می بیند، اما حالا آگوریلو دقیقا برعکس عمل کرده است.

درباره وریا غفوری؟

آره! حالا بازیکن تازه وارد استقلال نگاهی به فریا غفوری می اندازد و با خود می گوید یک روز مثل لیمو که آبش تمام شود می اندازمش دور. این چیز خوبی نبود که آگوریلو از کاپیتان جدا شد.

این روزها صحبت از احتمال انتقال امیرحسین حسین زاده به شارلوا بلژیک است. پیش از آن نیز نقل و انتقالات ناموفقی مانند چراغ به این باشگاه صورت گرفت. مهدی کایدی سال گذشته به الاهلی رفت اما نتوانست به خواسته خود برسد. شما در مورد این چه فکری می کنید؟

یعقوب کریمی را به نام هایی که گفتم اضافه می کنم. در زمان یعقوب کریمی هم همین بحث را داشتیم. از آنجایی که این بازیکنان به دلال ها متصل هستند، نمی دانند چه اتفاقی برای آنها خواهد افتاد.

آیا می خواهید این تاپیک را بیشتر باز کنید؟

قدیم یک بازیکن جوان به استقلال آمد و بعد از چند سال بازی مثل آندو یا جباری با پول خوب به تیم های دیگر یا خارج از کشور منتقل شد اما چند سالی در همین تیم بازی کرد. اما حالا این وقفه ها خیلی سریع اتفاق می افتد.

دلیل ش چیه؟

دلیلش هم این است که آقای دلال بلافاصله می خواهد این جوان را رد کند تا جوان دیگری را به جای او به باشگاه استقلال بیاورد و دوباره از انتقال همان فرد به تیمی دیگر منتفع شود. یادمان می آید که یعقوب کریمی را ۵۰ میلیون فروختیم. بعد ۸۰۰ میلیون تومن اجاره کردیم! دلالان، سرمربی و مدیرکل چنین رویدادهایی را برای باشگاه ترتیب می دهند. چند وقت پیش در دیدار با آقای رئیسی به ایشان گفتم که دست دلال ها را از فوتبال کوتاه کنید.

اما آیا عوامل فوتبال در تمام دنیا کار می کنند؟

آره! نمایندگی دارند، شرکت دارند و افراد زیادی در دنیا در این زمینه فعالیت می کنند، اما با این واگذاری ها کشورشان را به نفع خودشان می آورند نه اینکه جیب خودشان را پر کنند. اینجا برای نابودی فوتبال دست به هر کاری می زنند اما به جای آن سپرده های حسابشان زیاد می شود.