حذف «مهدی الطریمی» از لیست تیم ملی؟ پایگاه خبری مدیریت شده


گزارش کردن پایگاه خبری مدآرا; از همان لحظه ای که اعلام شد عادل فردوسی پور با مهدی طارمی گفت و گو کرده و این گفتگو در فضای مجازی پخش می شود، مشخص بود که برخی از اظهارات او می تواند تا مدت ها به سوژه خبری تبدیل شود و جنجال آفرینی کند. همانقدر که مهدی فوتبال را برای رقبا خطرناک بازی می کند، حرف هایش به خودش آسیب می زند! در این صورت پیش بینی ها محقق شد و برخی از موضوعات مطرح شده توسط طارمی مورد توجه، انتقادات و نظرات مختلف قرار گرفت. این بازیکن که به عنوان کاپیتان چند ملی پوش دیگر مقابل دراگان اسکوچیچ ایستاده بود در گفتگو با عادل شایستگی خود را زیر سوال برد. طارمی از ناکامی و بازگشت استقلالی ها به اردوی تیم ملی انتقاد کرد و سپس مدعی شد که سال گذشته تعداد زیادی از بازیکنان فرصت پوشیدن پیراهن تیم ملی را داشتند که خوب نیست. این احکام بازتاب گسترده ای در فضای فوتبال ایران داشت که اکثرا منفی بود.

شما در چه موقعیتی هستید؟

شاید برخی از گفته های طارمی درست باشد و برخی نه. اما در اینجا نقد گوینده مهمتر از محتوای سخنرانی است. اصولاً هیچ بازیکنی در فوتبال حرفه ای در دنیا نباید به خود حق بدهد که علناً و علنی علیه کادر فنی موضع گیری کند. اگر این مشکل تبدیل به یک عمل شود، هیچ تلاشی بدون تغییر باقی نمی ماند. به ندرت و واقعاً کم پیش می آید که حتی بزرگترین فوتبالیست های دنیا چنین موضعی را علیه مربیان خود اتخاذ کنند. این رفتار را از مسی و رونالدو هم نمی بینید. آیا ناکامی های پاری سن ژرمن کمتر بود؟ آیا تا به حال دیده اید که کیلیان امباپه از سرمربی خود به عنوان بهترین بازیکن این تیم انتقاد کند؟ حتی اگر تلاش طارمی برای اخراج اسکوچیچ به نتیجه می رسید، ماجرا به پایان نمی رسید، زیرا در این صورت مربی بعدی باید با او موافقت کند تا او را انتخاب کند و زنده بماند. درسته؟

دوراهی سخت اسکوچیچ

کاری که مهدی طارمی با رفتاری بی‌رحمانه‌تر و علیرضا جهانبخش و احسان حاج صفی با رفتاری معتدل‌تر انجام دادند، حالا دراگان اسکوچیچ را بر سر دوراهی بزرگ قرار دادند. او این بازیکنان را دعوت نمی کند و اساس تیم ملی را در جام جهانی به میزان قابل توجهی کاهش می دهد یا خود را نامرئی و نامفهوم جلوه می دهد که در این صورت اقتدار او بیشتر زیر سوال می رود. اگر طارمی آن حرف های غیرضروری را نمی زد، همه اینها نمی توانست وجود داشته باشد.