حذف تشریفات ازدواج و افزایش تسهیلات ازدواج


جمعه ۱۰ تیر ۱۴۰۱ – ۱۹:۲۵

دو برابر

تهران (پانا) – معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: طبق بررسی های انجام شده، حذف مجالس عروسی به دلیل کرونا و افزایش متراژ امکانات از مولفه های افزایش این تعداد است. ازدواج در دو سال گذشته

به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، وحید یامین پور در پیامی فرارسیدن سالروز پیوند ملکوتی حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) را به علی (ع) و حضرت فاطمه (س) تبریک گفت. که با حضور رئیس جمهور و وزیر ورزش و جوانان برگزار شد و وی گفت: هفته ازدواج را با جشن وصل و شعار ازدواج آسان و آسمانی از امروز آغاز کردیم و برنامه های زیادی خواهد بود. از امروز تا پایان هفته ازدواج با مدیریت ادارات کل ورزش و جوانان استان ها در سراسر کشور برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه این جشن نشان دهنده علاقه جمهوری اسلامی ایران به موضوع ازدواج است، ادامه داد: در دو سال گذشته اتفاق خوبی افتاده و بعد از یک دهه نزول تعداد ازدواج ها افزایش یافته است.

یامین پور گفت: بر اساس بررسی های انجام شده لغو مراسم ازدواج به دلیل شیوع ویروس کرونا و افزایش وسعت تسهیلات ازدواج که ۴ تا ۵ برابر افزایش یافته است از مولفه های این افزایش تعداد است. از ازدواج ها

و معاونت امور جوانان ادامه داد: این جشن ملی یادآور این است که علاوه بر مسائل مالی و معیشتی، مسائل ساخت فرهنگی و فرهنگی در حوزه ازدواج نیز می تواند در تعیین درصد ازدواج موثر باشد، به طوری که در سال ۱۳۹۸ حدودا ۵ درصد و در سال ۱۴۰۰ حدود ۲ درصد بود. ۲ درصد رشد آمار ازدواج داشتیم.

وی همچنین درباره فعالیت های این نمایندگی در زمینه ازدواج گفت: بیش از هفت هزار کارگاه آموزشی برای مرحله پیش از ازدواج، بیش از ۴۰۰ مرکز تخصصی ازدواج و خانواده و برگزاری ۶ دوره توانمندسازی برای مدیران، روانشناسان و کارشناسان. مراکز مشاوره و ارتباطات تشکل های مردم نهاد مرتبط با مسائل ازدواج خانوادگی از جمله این فعالیت ها بود که امیدواریم همه این اتفاقات و تلاش ها در اعتلای ایران پاک و مترقی موثر باشد و خداوند توفیقات نظامی را در این راه به ما عنایت فرماید.