تولسی گابارد می گوید که بایدن در محدود کردن انتخاب دیوان عالی فقط به زنان سیاه پوست اشتباه می کند


تولسی گابارد، نماینده دموکرات سابق کنگره و نامزد ریاست جمهوری ۲۰۲۰، از وعده رئیس جمهور بایدن برای انتخاب اولین زن سیاهپوست برای دادگاه عالی ابراز تاسف کرد و روز دوشنبه در توییتی نوشت:[i]سیاست های دنیوی کشور ما را ویران می کند.»

بایدن انتخاب کرد [Kamala] هریس به دلیل رنگ پوست و جنسیت معاون او – نه صلاحیت. او یک فاجعه بوده است.» گابارد نوشت، که بخشی از ساموایی است. اکنون او قول می دهد که نامزد دیوان عالی را با همان معیارها انتخاب کند.»

گابارد که به مدت هشت سال نماینده هاوایی در مجلس نمایندگان بود، پس از کناره گیری بایدن از رقابت های انتخاباتی در مارس ۲۰۲۰، از ریاست جمهوری حمایت کرد.

بایدن هفته گذشته تایید کرد که یک زن سیاهپوست را به جای استفان بریر قاضی بازنشسته انتخاب خواهد کرد و گفت که این کار “خیلی دیر شده است.”

رئیس جمهور در کاخ سفید گفت: «من این تعهد را در طول مبارزات انتخاباتی برای رئیس جمهور انجام دادم و به این تعهد پایبند خواهم بود.

اما نظرسنجی جدید نشان می دهد که این یکی از وعده های تبلیغاتی است که آمریکایی ها نمی خواهند بایدن به آن عمل کند.

تولسی گابارد، نماینده کنگره
تولسی گابارد با روند انتخاب بایدن برای کاندیدای دیوان عالی خود مخالف است.
ZUMAPRESS.com
دادگاه عالی
گابارد به بایدن پیشنهاد داد که کامالا هریس را به عنوان معاون رئیس جمهور به دلیل جنسیت و رنگ پوست خود انتخاب کند.
AP

نظرسنجی ABC/Ipsos در روز یکشنبه نشان داد که ۷۶ درصد از آمریکایی‌ها فکر می‌کنند که رئیس‌جمهور باید «همه نامزدهای احتمالی را در نظر بگیرد» در حالی که تنها ۲۳ درصد گفتند که باید به تعهد خود عمل کند.

جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید برای دفاع از روند انتخاب در روز دوشنبه به خبرنگاران گفت که بایدن “یک قول به کشور” داده است.

مری بروس از ABC می‌گوید: «آخرین نظرسنجی ما نشان می‌دهد که کمی بیش از سه چهارم آمریکایی‌ها، یعنی ۷۶ درصد، از رئیس‌جمهور می‌خواهند که همه نامزدهای احتمالی، نه تنها زنان سیاه‌پوست را که در مسیر مبارزات انتخاباتی قول داده بود، در نظر بگیرد. نظر شما در مورد این چیست و چرا فکر می‌کنید اکثریت آمریکایی‌ها می‌خواهند رئیس‌جمهور رویکرد متفاوتی داشته باشد؟»

ساکی گفت: «آنچه که می‌توانیم به مردم آمریکا در مورد آن اطمینان دهیم این است که او فردی را انتخاب و معرفی خواهد کرد که دارای اعتبار بی‌عیب و نقص و واجد شرایط عالی برای خدمت به عنوان قاضی دادگاه عالی و کسی است که واجد شرایط عالی برای خدمت در طول عمر باشد». او به کشور قول داد. مطمئناً او آن را اینگونه می بیند.»

وزیر مطبوعات در ادامه مدعی شد که “سابقه طولانی” روسای جمهور جمهوری خواه وجود دارد که زنان را برای کرسی های بالاترین دادگاه کشور انتخاب می کنند.

رئیس جمهور ریگان به کشور قول داد که اولین زن کشور را برای خدمت در دادگاه نامزد خواهد کرد. [Sandra Day O’Connor] پساکی گفت و او این کار را کرد. رئیس جمهور سابق ترامپ نیز قول داده بود که یک زن را انتخاب کند [Amy Coney Barrett] فقط یک سال پیش.»

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، قاضی امی کونی بارت را تحسین می کند
دونالد ترامپ متعهد شد که یک زن را برای دادگاه عالی انتخاب کند و با قاضی امی کونی بارت موفق شد.
خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ
جن ساکی
جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید، از قول بایدن به عنوان رفتار عادی رئیس جمهور دفاع کرد.
اتحاد تصویر / تلفیقی

ساکی نمی‌گوید چه تعداد نامزد برای پست مادام العمر مورد بررسی قرار گرفته‌اند یا چه کسی در کاخ سفید تلاش برای هدایت نامزدی از طریق سنا را رهبری می‌کند.

دیوان عالی کشور با ۹ قاضی در حال حاضر دارای سه زن و شش مرد است. یکی از قاضی ها، کلارنس توماس، سیاه پوست است و دیگری، سونیا سوتومایور، اسپانیایی تبار است. دادگاه هرگز یک عضو آسیایی-آمریکایی یا بومی آمریکایی، قاضی که علناً همجنسگرا، لزبین یا ترنسجندر معرفی کند، یا کسی که دینی غیر از مسیحیت یا یهودیت داشته باشد، نداشته است.

هرزه. جیم کلیبرن (D-SC) قول بایدن مبنی بر معرفی یک زن سیاهپوست به دادگاه عالی را به عنوان شرط تأیید حیاتی کلیبرن پیش از انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری دموکرات ها در کارولینای جنوبی در سال ۲۰۲۰ جلب کرد.

سومین دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا آشکارا از بایدن خواسته است که میشل چایلدز ۵۵ ساله قاضی فدرال کارولینای جنوبی را برای این پست نامزد کند و به استناد به درخواست کمپین انتخاباتی دو حزبی خود، از بایدن خواسته است.

سناتور “من نمی توانم فردی بهتر از میشل چایلدز را برای رئیس جمهور بایدن برای دادگاه عالی در نظر بگیرم.” لیندسی گراهام (R-SC)، یکی از اعضای کمیته قضایی، یکشنبه به CBS News “Face the Nation” گفت.

ساکی روز دوشنبه گفت که ما از سن قدردانی می کنیم. افکار گراهام، اما بایدن افزود: «به سختی تلاش می‌کند تا از میان انبوهی از نامزدهای واجد شرایط که قوی‌ترین سوابق، اعتبار و توانایی‌هایی را که هر کسی می‌توانست برای این نقش داشته باشد، انتخاب کند.»

جو بایدن
بایدن هفته گذشته تایید کرد که یک زن سیاهپوست را به جای استفان بریر قاضی بازنشسته انتخاب خواهد کرد و گفت که این کار “خیلی دیر شده است.”
AP

بایدن هفته گذشته گفت که قصد دارد تا پایان فوریه انتخاب خود را اعلام کند. او روز سه شنبه با سنس دیدار خواهد کرد. چاک گراسلی (آیووا) و دیک دوربین (دوربین) – رئیس و جمهوری خواه ارشد کمیته قضایی – برای گفتگو در مورد این روند.

نامزدهای اصلی جانشینی بریر شامل قاضی دادگاه تجدید نظر ۵۱ ساله دی سی، کتنجی براون جکسون، کارمند سابق بریر است که سال گذشته با ۳ رای جمهوری خواهان با ۵۳ رای به ۴۷ توسط سنا تایید شد.

احتمال دیگر، لزلی آبرامز گاردنر، قاضی فدرال جورجیا ۴۷ ساله، خواهر استیسی آبرامز نامزد دوبار فرمانداری دموکرات است. لئوندرا کروگر ۴۵ ساله، قاضی دادگاه عالی کالیفرنیا نیز گفته می‌شود که در این منازعه است.

معاون رئیس جمهور کامالا هریس، ۵۷ ساله، نیز به دلیل سابقه وی به عنوان دادستان کل سابق کالیفرنیا و دادستان منطقه سانفرانسیسکو، به عنوان یک رقیب بالقوه نام برده شده است، اگرچه کاخ سفید اصرار داشته که بایدن و هریس با هم برای انتخاب مجدد در سال ۲۰۲۴ نامزد شوند.رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر