توضیحات شهرداری در مورد مرگ کودک ۴ ساله – پایگاه خبری مدآرا


گزارش کردن پایگاه خبری مدرا; در اطلاعیه روابط عمومی شهرداری پانزدهم آمده است:

در پی حادثه دلخراش و ناگوار سقوط کودک به داخل گودال در فضای سبز یکی از دامنه های مثلثی افسریه واقع در میدان بسیج؛ به اطلاع می رساند: ساعت ۱۸:۴۵ روز یکشنبه ۲۸ تیر ۱۳۰۱ یک فقره تصادف در فضای سبز گزارش شد. فضای یک شیب سه راهی افسریه طی ارتباط ۱۲۵. سامانه اطفای حریق و به محض اطلاع به شهرداری منطقه. مدیران و کارشناسان این منطقه ۲۴ شهریورماه در محل حادثه حضور یافتند و در محل حادثه حضور یافتند. ضمن امدادرسانی به بررسی ابعاد حادثه پرداختند.

بررسی های اولیه در این منطقه حاکی از عدم حفاری و چاه مکش در محل مذکور است و چاه آبیاری سه راهی الافسریه در فاصله ۵۰ متری محل حادثه فعال بوده و تمامی اقدامات ایمنی لازم انجام شده است. رعایت شده است. . مسئولان و کارشناسان منظر هر روز از محل حادثه بازدید می کنند و تاکنون در هیچ گزارشی به حفره ای اشاره نشده است. ضمناً ماشین چمن زنی هر روز در سایت فوق در حال حرکت و کار می باشد.

این حادثه به شکل سقوط ناگهانی کودک در فضای سبز پس از حضور در آن رخ داد و اتفاقی غیرمنتظره و نادر بود. طبق بررسی های اولیه در محل حادثه چاله ای در محل ایجاد شد که این مجموعه کانال های آب بیش از ۶۰ سال است که از کار افتاده و دهانه آنها در سال های گذشته قبل از احداث سه راه افسریه پر شده است. .

شیب مذکور در سال ۱۳۷۲ ساخته شد و شهرداری منطقه مسئولیت نگهداری از فضای سبز ساختمان را در این بازه زمانی بر عهده گرفت.

روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۵ با ابراز تاسف از وقوع این حادثه تا تعیین ابعاد در کنار خانواده آن مرحوم خواهد بود. لازم به ذکر است موضوع از سوی کارشناسان معاونت حقوقی و کارشناسان شهرداری در حال پیگیری است و با مشخص شدن ابعاد حادثه، متعاقباً اطلاع رسانی خواهد شد.