تنها راه نجات از تحریم ها تکیه بر مردم و اجرای دقیق برنامه های اقتصادی است


قالیباف

تهران (پانا) – رئیس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه آمریکایی‌ها، تروریسم و ​​مخالفان جبهه مقاومت اکنون بر این باورند که با جنگ و تحریم به جایی نمی‌رسند، تاکید کرد.

فیصل مقداد وزیر امور خارجه سوریه امروز (چهارشنبه ۸ تیرماه) در سفر به بهارستان با محمدباقر قالیباف رئیس شورای اسلامی کشور دیدار و گفتگو کرد.

محمدباقر قالیباف در این دیدار با تشکر از مواضع سوریه در روابط دوجانبه، مسائل منطقه ای و جبهه مقاومت، به سفر خود به سوریه و دیدار با بشار اسد رئیس جمهور سوریه اشاره کرد و گفت: مسائل مربوط به این سفر است. به خصوص مسائل اقتصادی، من به طور منظم بحث های تجاری و سرمایه گذاری را دنبال می کنم.

وی با تاکید بر اینکه نباید اجازه داد مسائلی مانند شرق فرات و ادلب و مسائلی که ممکن است در آینده نزدیک در درعا رخ دهد به زخم کهنه تبدیل شود و افزود: اگر زمان به همین منوال پیش برود به نفع ما نیست، باید در نظر بگیریم. این مسائل از طریق گفت و گو و گفت و گو، سیاسی مانند نشست آستانه و بسیج میدانی.

رئیس شورای اسلامی: اگر زمان بگذرد و این امور پیشرفت کند، ممکن است مانند غده سرطانی باقی بماند و این کار را برای ما سخت‌تر می‌کند.

قالیباف با بیان اینکه علیرغم اهمیت موضوعات ذکر شده، مسائل اقتصادی از همه مهمتر است، ادامه داد: آمریکایی ها، تروریسم و ​​مخالفان جبهه مقاومت به این باور رسیده اند که با جنگ به جایی نمی رسند، بنابراین اولویت را به این موضوع می دهند. اقداماتی که تعیین کردند فشار و تحریم های اقتصادی بر دولت ها، که فشار بر دولت ها فشار بر دولت هاست.

وی جنگ رسانه ای را یکی از ترفندهای آنها برای سخت کردن شرایط جبهه مقاومت دانست و گفت: به یمن، عراق، سوریه، لبنان و ایران فشار می آورند. از بیست سال گذشته فشار اقتصادی زیادی بر ما وارد شده است.

رئیس قوه مقننه در کشورمان ادامه داد: در مقابل این فشارهای اقتصادی در کشور دو نظر وجود دارد. اول تسلیم شدن در مقابل آنها و مقابله با فشارها و دوم اینکه بجنگیم و بتوانیم روی پای خود بایستیم که تجربه نشان داده مقاومت، وابستگی به مردم و برنامه ریزی دقیق در اجرای برنامه های اقتصادی تنها راه است. رستگاری

قالیباف با اشاره به اینکه آمریکایی ها مجبور به پذیرش و اعلام شکست فشار حداکثری شدند، تصریح کرد: این نکته باید برای کشورها و دولت های اسلامی روشن شود نه اینکه تصور کنند آمریکا سرور جهان است.

فیصل مقداد وزیر امور خارجه سوریه در این دیدار با تشکر از حمایت های رهبر معظم انقلاب اسلامی از ملت سوریه گفت: معتقدیم جنایات کشورهای غربی و آمریکا علیه سوریه و ایران در راستای منافع است. از موجودیت صهیونیستی

وی با غیر اخلاقی و غیرانسانی توصیف اقدامات آمریکا و کشورهای غربی علیه ایران و سوریه گفت: پیشرفت های زیادی از زمان سفر شما به دمشق حاصل شده است که می توان آن را به موضوعاتی مانند افزایش و تقویت روابط دوستانه بین دو کشور نسبت داد. ایران و سوریه وی با اشاره به پیروزی‌های روزافزون در عرصه‌های مختلف با همکاری دو کشور و تحکیم روابط گفت: