تمرکز هلال احمر بر آموزش عمومی عملی و مهارت محور


در حاشیه گردهمایی مدیران ارشد هلال احمر ارائه شد

جمعه ۲۹ مهر ۱۴۰۱ – ۲۰:۰۵

جمعیت هلال احمر

تهران (پانا) – مدیرکل آموزش همگانی جمعیت هلال احمر در حاشیه گردهمایی مدیران ارشد این جمعیت گفت: تمرکز بر مهارت دروس پایه در آموزش همگانی از طریق الحاق و توسعه روند. کارگاه های آموزشی

به گزارش پایگاه هلال احمر؛ معاونین شمسپور روز گذشته در حاشیه گردهمایی مدیران ارشد و مدیران منطقه ای این جامعه که در شهر مشهد برگزار شد. وی درباره رویکرد هلال احمر برای ارتقای آموزش همگانی گفت: آموزش نظری بر اساس ارزیابی ها و نیازسنجی ها در افزایش آمادگی مردم برای مقابله با مخاطرات موثر است اما کافی نیست. بنابراین در گام اول ۴ ساعت کارگاه عملی برای آمادگی ریسک به دوره مقدماتی اضافه کرده ایم و از این ماه به ما ابلاغ شده است که آن را به ۸ ساعت تئوری قبلی اضافه کنیم.

وی تکرار و تمرین را شرط لازم برای تربیت افراد هلال احمر دانست و گفت: پس از توجه به آموزش های عملی نوبت به آموزش می رسد. این تمرین در واقع تمرین عملی مداوم است. ما این رویکرد را بر خانه های حلال متمرکز کرده ایم. خانه های هلال، مراکز آموزشی کوچکی هستند که مردم را برای خطرات در مناطق دورافتاده روستایی و مناطق شهری کم برخوردار آماده می کنند.

شمس پور تمرکز بر گروه های هدف ویژه را تسهیل کننده دسترسی عموم مردم دانست و افزود: به گروه های هدف ویژه مانند دانش آموزان، دانشگاهیان، سربازان، دهیاران و شهرداران توجه کرده ایم. آنها می توانند به تنهایی یاد بگیرند و به دلیل ارتباط با تعداد زیادی از مردم، آموزه ها را به سرعت به دیگران منتقل کنند.

مدیرکل آموزش همگانی هلال احمر دسترسی همگانی به آموزش ۲۴ ساعته و هفت روز هفته را مهم توصیف کرد و گفت: پس از اپیدمی کرونا، سامانه آموزش آنلاین آن را خدمتگزار (خانواده آماده در خطر) کرد. امکان دسترسی به آموزش برای همه مردم فراهم شد و حتی امروز بیش از یک و نیم میلیون نفر را که در دوره ها شرکت کردند را تکمیل کرد و پس از آزمون آنلاین گواهی شرکت در دوره را از این سامانه اخذ کرد.