تلاش برای حل مشکلات آب مردم باید ادامه یابد


سه شنبه ۱ شهریور ۱۴۰۱ – ۲۲:۰۳

پدر

تهران (پانا) – مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب استان همدان با حضور و نظارت بر روند حل مشکلات آب به وجود آمده در همدان از تداوم فعالیت ها اطمینان داد.

اتابک جعفری ضمن دریافت گزارش مدیرعامل ایستگاه های آب استان همدان، اقدامات انجام شده در روزهای گذشته برای تامین بخشی از معضل آب شهر همدان و مدیریت مخازن و اقدامات موثر برای توزیع آب شرب در سطح شهر را بررسی کرد. بهترین راه ممکن

اداره آب استانداری برای جبران بخشی از کمبود آب شرب شهر همدان با اقدامات مختلف از جمله حفر چاه در منطقه آق حصار، تجهیز و اتصال چاه های کشاورزی به آب این شهرستان به صورت شبانه روزی تلاش می کند. تغییر محدوده شهری تا رفع کامل مشکلات شهروندان ادامه خواهد داشت.

به دلیل بارندگی کم بویژه امسال و پایین بودن ذخایر آبی در استان و به ویژه شهرستان همدان، علیرغم کنترل فشار آب طی ماه های گذشته و مدیریت توزیع آب، ذخیره آب کاهش یافت. شبکه های شهر همدان.

شهر همدان طی هشت سال گذشته هر ساله در فصل تابستان با عدم تناسب منابع آب شرب و مصرف مواجه بوده و گاها تقاضای آب در این شهر دو برابر منابع تامین آب است.

بر این اساس از سال ۱۳۸۲ پروژه عظیم آبرسانی به این شهرستان با خط انتقال ۱۴۰ کیلومتری از سد تلوار در دستور کار قرار گرفت و در ۱۷ سال گذشته تا شهریور ۱۴۰۰ تنها ۳۰ درصد پیشرفت مادی به ثبت رسیده است.

بر این اساس، با تمرکز دولت سیزدهم بر حل مشکل آب شرب کشور، پروژه غول پیکر آبرسانی همدان در فهرست پروژه های ویژه در مواقع اضطراری قرار گرفت و پیشرفت مادی آن با شتابی سریع آغاز شد. طبق آخرین اطلاعات، فاز اول این پروژه تا اواسط شهریورماه با اقدامات جهادی به بهره برداری می رسد و راه حل بلندمدت مشکل آب همدان خواهد بود.