تقی: نیروهای امنیتی دادگاه در رابطه با رابطه مرسلیم با پرونده پسرش «خصوصی» برخورد نکرده اند/ پسر آقای مرسلیم عفو شد – پایگاه خبری مدرس


گزارش کردن پایگاه خبری مدرا; حمیدرضا ترقی، یکی از اعضای شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: اگرچه فرزند مصطفی مرسلیم به اتهام جاسوسی محکوم شده بود، اما صلاحیت وی قبل از انتخابات شورای یازدهم تایید شد. استعلام و اظهار نظر بر اساس گزارش این مراجع.

وی در ادامه این مقاله افزود: اگر مراجع اربعه پرونده قانون شکنی را به شورای نگهبان بیاورند، شکی نیست که برای عدم تایید آنها به شورای نگهبان می آید.

ترقی در خصوص تایید صلاحیت مصطفی میرسلیم گفت: نهادهای امنیتی و مراجع چهارگانه در مورد فرزند آقای میر سلیم خطایی پیدا نکردند و در نتیجه صلاحیت آقای میرسلیم برای شرکت در انتخابات مجلس یازدهم تایید شد.

یکی از اعضای شورای مرکزی حزب موتلفه در پاسخ به این سوال که آیا حزب موتلفه در دستگیری پسر آقای میرسلیم به اتهام جاسوسی برای سازمان مفتیان نقش داشته است، گفت: موضوع پرونده پسر آقای مرسلیم توجیه نمی شود او با حزب سروکار داشت و امور شخصی او بود و در مسائل مربوط به حزب سازش نمی کرد.

چرا پسر مرسلیم با وجود جاسوسی در زندان نیست؟

مصطفی مرسلم نماینده مردم تهران در شورای یازدهم و از اعضای برجسته حزب موتفی اسلامی دیروز سه روز پس از انتشار خبر بازداشت فرزندش به دلایل امنیتی اصل ماجرا را تایید کرد و گفت: ظاهراً مهدی با منافقین در تیرماه ۱۳۹۷ پس از دو سال حبس تعلیقی دستگیر و به پنج سال زندان محکوم شد. در بهمن ماه ۱۳۹۷ به اتهام اقدام علیه امنیت ملی در سال ۱۳۹۹ به زندان اوین منتقل شد.

این نماینده مجلس درباره اقدامات فرزندش در این پرونده گفت: منافقین با شناسایی و سوء استفاده از نقطه ضعف مهدی، او را تعقیب و محاصره کردند و سعی کردند از او اطلاعاتی کسب کنند که البته به دلیل نداشتن هر گونه راز از او بود. اطلاعات، موفقیت آمیز بود، آنها چیزی جز محاصره او به دست نیاوردند.

مرسلیم ادامه داد: فرزندم بسیار احساساتی، ساده لوح و کم اراده است. این ضعف باعث شد که او نتواند امرار معاش کند و منافقین با استفاده از این موارد توانستند او را فریب دهند و به بیراهه بکشانند و مأموران امنیتی تصور کردند که او عنصری تأثیرگذار است، در حالی که مهدی در بازجویی متوجه شد که او . توهم زده او خسته و محاصره شده بود و کاملاً پشیمان و افسرده شده بود، به طوری که پس از بازجویی و به ویژه در زندان، همیشه احساس بیگانگی می کرد و شب و روز را با گریه و ناله می گذراند و دعایش او را مجبور به این کار می کرد. برای استفاده از قرص های آرام بخش.

همانطور که مرسلم می گوید: «همچنین برخی از رفقای او در تعطیلات به من گفتند که دیگران مهدی را مجبور به گدایی و اخاذی می کنند و بدتر از همه اینکه به مناسبت شرکت در رای گیری و انتخابات ریاست جمهوری به او توهین می کنند. اینها نمونه هایی از اتفاقاتی بود که در زندان می افتاد و وقتی از صحت گزارش ها مطمئن شدم و برایم مشخص شد که زندانیان ظلم و ستم دارند، در نامه ای به رئیس جمهور پرسیدم. انصاف یعنی ۵ سال حبس؟حقیر و توهین و اخاذی است بزرگی هم نشان دادند و جواب دادند.

مرسلیم در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر نحوه خروج فرزندش از زندان خاطرنشان کرد: آزادی از زندان مشروط به شرایطی است که مهمترین آنها مربوط به رفتار زندانی است. با توجه به گزارش دادستانی مقیم و وضعیت جسمی و روحی پسرم دریافتند که او مستحق مرخصی است و در این بین مهدی درخواست عفو کرده و با توجه به رفتار و شرایط وی نصف عمرش مورد عفو قرار گرفت. زندان.