تقویت سامانه بارشی خوزستان / پیش بینی وزش باد شدید و گرد و غبار – پایگاه خبری مدرس


محمد سبزاری گفت: در بررسی نقشه های پیش یابی و با توجه به تاثیر سامانه ناپایدار تا روز جمعه شاهد ناپایداری به صورت وزش باد شدید، رگبار همرفتی گرد و غبار، رگبار و رعد و برق در برخی نقاط خواهیم بود.

وی افزود: امروز بارندگی های این سامانه به صورت پراکنده خواهد بود. سپس با تقویت سامانه به ویژه در روز چهارشنبه تا اواخر وقت پنجشنبه شاهد بارش شدید و گسترده باران به ویژه در نیمه شرقی و شمالی استان و در سایر نقاط استان به صورت محلی خواهیم بود.

مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: با فعالیت این سامانه، رعد و برق، رگبار موقت، رعد و برق، افزایش همرفت گرد و غبار و احتمال بارش تگرگ نیز پیش بینی می شود. شمال خلیج فارس از امروز تا پنجشنبه مواج و همراه با رگبار و رعد و برق خواهد بود.

سبزاری با اشاره به شروع بارندگی در برخی مناطق خوزستان گفت: بامداد دیروز حدود ۴۰ میلی متر بارندگی در حسینیه اندیمشک ثبت شد. در حال حاضر مدل‌های هواشناسی نشان می‌دهند که در شرق استان مرکزی خوزستان بارندگی نسبتاً خوبی خواهیم داشت و مدل‌هایی که دانه‌های بارش ۲۰ تا ۳۰ میلی‌متر را نشان می‌دهند. امشب بیشترین احتمال بارندگی در اهواز پیش بینی می شود.

وی گفت: شهرستان اهواز با ۳۸.۱ درجه سانتیگراد و ایذه با ۱۴.۴ درجه سانتیگراد به ترتیب گرم ترین و خنک ترین نقاط استان خوزستان طی شبانه روز گذشته گزارش شدند. در این مدت دمای هوای اهواز بین ۳۸.۱ تا ۲۵.۱ درجه سانتیگراد در نوسان بوده است.

منبع: ایسنا