تعداد تماشاگران سینما چهار برابر شد


سه شنبه ۲۲ شهریور ۱۴۰۱ – ۱۹:۳۸

تحلیل فیلم حناس را در قم شروع کردم

تهران (پانا) – در روز ملی فیلم ۱۵۷ هزار نفر به سینما رفتند که این تعداد بیننده حدود ۳.۱ میلیارد برای سینمای ایران به ارمغان آورد.

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران، نصف قیمت بلیت ها در روز ملی سینما باعث شد تعداد تماشاگران سینما نسبت به روزهای عادی ۴ برابر شود.

این اجرا بار دیگر این گزاره را ثابت می کند که افزایش ۵۰ درصدی قیمت بلیت در سال جاری یکی از موانع اصلی است که باعث می شود مخاطب از فیلم ها قدردانی نکند.

بسیاری از منتقدان بر این باورند، آنها همیشه ادعا می کنند که قیمت بلیت سینما زیاد نیست و سینما ارزان ترین تفریحی است که خانواده ها می توانند انجام دهند. البته این ادعای منتقدان درست است، اما زمانی که مردم این قیمت را نپذیرند، به مانع بزرگی در مسیر پذیرش تبدیل می شود، به طوری که با کاهش قیمت بلیط در مناسبت های مختلف می توان به چنین استقبال تجاری بالایی دست یافت. بیا.

البته از ابتدای هفته جاری و با شناور بودن قیمت بلیت، این انتظار وجود دارد که تعداد تماشاگران سینما به صورت تصاعدی افزایش یابد که به مرور زمان و با تبلیغات رسانه ای بیشتر، مخاطبان بیشتری را به سالن های سینما خواهد آورد.

پیش از شناور شدن قیمت بلیت، میانگین تماشاگران سینماها در روز ۴۰ هزار نفر بود که با ارائه راهکارهای اجرایی، این میزان در نیمه دوم امسال به بیش از ۱۰۰ هزار مخاطب رسید.