تصویب طرح تبادل زندانیان با ایران در کمیته پارلمان بلژیک/ دیپلمات ایرانی به آزادی نزدیک است؟ پایگاه خبری مدیریت شده


گزارش کردن پایگاه خبری مدآرا; روزنامه استاندارد گزارش داد که کمیته روابط خارجی پارلمان بلژیک لایحه ای را تصویب کرد که مبادله زندانیان بین کشورهای بلژیک و ایران را مجاز می کند. اکثریت اعضای این کمیته به این قانون رای مثبت دادند.

این لایحه در حالی تصویب شد که گروه های مخالف و حتی نمایندگان کنگره آمریکا تمام تلاش خود را برای دخالت در پیشرفت این طرح بشردوستانه انجام دادند.

صبح امروز گزارش شد که ۱۳ نماینده دموکرات و جمهوری خواه مجلس نمایندگان آمریکا از پارلمان بلژیک خواستند طرح تبادل زندانیان با ایران را تصویب نکند.

دیروز (سه شنبه) رسانه ها گزارش دادند که پارلمان بلژیک قصد دارد پیش نویس معاهده بین جمهوری اسلامی ایران و بلژیک برای تبادل زندانیان بین دو کشور را بررسی کند.

سایت «بروکسل تایمز» در این رابطه اعلام کرد که پیش نویس قانون تبادل زندانیان بین بلژیک و ایران با هدف آزادی یکی دیگر از کارمندان بلژیکی بازداشت شده در ایران تهیه شده است.

در تکمیل این گزارش ذکر می‌شود پیش‌نویس قانون در خصوص همکاری با هند، امارات و ایران و «انتقال زندانیان» در دستور کار کمیسیون روابط خارجی قرار گرفته است. لایحه مذکور به بلژیک امکان تبادل زندانیان با ایران را می دهد و از امروز در پارلمان این کشور اروپایی بررسی می شود.