تصمیم به ترک ۱۲ خدمه ایرانی و ونزوئلایی هواپیمای ونزوئلا گرفته شد/ چهار ایرانی دیگر در ونزوئلا خواهند ماند – پایگاه خبری مدارا


گزارش کردن پایگاه خبری مدرا; رسانه های آرژانتینی گزارش دادند که یک قاضی در این کشور به ۱۲ خدمه کابین ایرانی و ونزوئلایی که از ماه گذشته مانع خروج از کشور شده اند اجازه خروج از کشور را داده است اما چهار کارمند ایرانی حاضر در هواپیما همچنان ممنوع الخروج هستند.

بر اساس این گزارش، موضوع مربوط به هواپیمای باری متعلق به امتراسور است که شرکت هواپیمایی ماهان یک سال پیش آن را به این شرکت ونزوئلایی، زیرمجموعه Conuyasa Venezuela فروخت. کونویاسا تحت تحریم های آمریکا قرار دارد.

این هواپیمای باری ۱۴ خرداد با ۱۴ ونزوئلایی و ۵ ایرانی از مکزیک وارد آرژانتین شد و دو روز بعد در حالی که قصد پرواز به اروگوئه را داشت، پس از عدم صدور مجوز ورود مجبور به بازگشت به آرژانتین و سپس به این کشور شد. زمین شده است.

بر اساس حکم فدریکو ویلینا، قاضی فدرال آرژانتین، از هر ۱۹ نفر، ۷ نفر شامل چهار ایرانی و سه ونزوئلایی در آرژانتین خواهند ماند، اما بقیه می توانند کشور را ترک کنند. به گزارش رسانه های داخلی، قاضی معتقد است که درباره غلامرضا قاسمی خلبان ایرانی این هواپیما و همچنین سه ایرانی و سه ونزوئلایی دیگر همچنان سوال و تردید وجود دارد و این پرونده مانع از صدور مجوز برای این افراد شده است. او رفت.

این هواپیما قرار بود هشتم ژوئن وارد اروگوئه شود اما به گفته لوئیس آلبرتو هبر وزیر کشور اروگوئه پس از دریافت اخطار رسمی از سوی اطلاعات پاراگوئه از صدور مجوز ورود به این هواپیما خودداری کرد. پس از آن هواپیما مجبور شد به آرژانتین برگردد و از آن زمان تاکنون در این کشور بوده است.

ده روز پیش، حسین امیرعبداللهیان، نماینده دیپلماتیک آرژانتین در تهران، خواستار لغو فوری ممنوعیت خروج پنج خدمه ایرانی از این کشور شد. اتفاقی که هنوز رخ نداده است.

گمرک و آژانس های امنیتی آرژانتین چندین بار این هواپیما را جستجو کردند اما چیز مشکوکی در آن نیافتند.