ترافیک شلوغ در راه بازگشت از جاده هراز و کندوان


دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ – ۱۸:۰۹

محور خیابان برون شهری

تهران (پانا) – رئیس پلیس راه مازندران وضعیت ترافیکی محورهای ارتباطی کندوان و هراز در مسیر بازگشت از شمال به جنوب این استان را در حال حاضر تشریح کرد.

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران، سرهنگ یدالله جهانتاب گفت: تردد وسایل نقلیه در جاده کندوان از شمال به جنوب حد فاصل مرزن آباد، میانک، انارک، شها باغ و پچ سرهنگ به محدوده جاچسر سنگین گزارش شده است.

سرهنگ جهانتاب همچنین وضعیت تردد در محور هراز جاده برگشت در محدوده تونل شماره یک و در جهت شمال به جنوب این محور در مناطق بیژن، شاهاندشت و آب اسک را خطرناک اعلام کرد.

وی با اشاره به اینکه حجم تردد خودروها در محدوده شیلاو در محور جنوب به شمال در حال افزایش است، ادامه داد: رانندگان باید علاوه بر تردد در خطوط خود با پلیس نیز صبور باشند و همکاری لازم را داشته باشند.

وی با بیان اینکه محورهای شمالی در حال حاضر هیچ مداخله هوایی ندارد، از روان بودن وضعیت تردد در محور سوادکوه فیروزکوه خبر داد.

بر اساس برنامه ریزی مرکز مدیریت راه های کشور و پلیس راه، محدودیت های ترافیکی در روزهای تعطیل تاسوعا و عاشورا تا ساعت ۲۴ امروز در کندوان و هراز اعمال می شود.

بر اساس این طرح، با وجود پایان تعطیلات چهار روزه منتهی به عاشورای حسینی، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۳ تا ۲۴ از کرج و ابتدای جاده آزاد در جاده تهران – شمال به سمت مرزن آباد ممنوع است. انواع خودروها امروز از ساعت ۱۶ تا ۲۴ در مسیر یک از مرزن آباد به سمت کرج و تهران تردد خواهند کرد. در عین حال تردد انواع تریلر، کامیون و کامیون از محور چالوس به سمت کرج و بالعکس همچنان ممنوع است.

تردد کامیون ها و کامیونت ها به جز حاملان مواد سوختی و فاسدشدنی تا ساعت ۲۴ امروز ممنوع است.

مازندران ۱۰۴۰۰ کیلومتر راه اصلی و فرعی دارد که بیش از ۳۰۰۰ کیلومتر آن راه کوهستانی است.