تحصیلات: ثبت نام دانش آموز مشمول واکسیناسیون نمی شود/ ۴۹ درصد فرهنگیان نوبت سوم دریافت نکردند – پایگاه خبری مدرا


گزارش کردن پایگاه خبری مدآرا; سخنگوی رسمی وزارت آموزش و پرورش امروز با بیان اینکه هیچ الزامی برای واکسینه شدن دانش آموزان وجود ندارد، گفت: آموزش و پرورش ثبت نام دانش آموزان در مدارس را شرط واکسیناسیون قرار نداده است.

وی گفت: ۸۰ درصد دانش آموزان تمام دوزهای واکسن را دریافت کرده اند. در میان کارکنان وزارت بهداشت، ۴۹ درصد هنوز دوز سوم را دریافت نکرده اند.

صدیق ستری ورد با اشاره به مصوبه ستاد مقابله با کرونا در سال گذشته مبنی بر لزوم واکسیناسیون دانش آموزان ۱۲ تا ۱۸ ساله افزود: دانش آموزان علی رغم همکاری وزارت آموزش و پرورش و وزارت آموزش و پرورش به خوبی به واکسیناسیون پاسخ دادند. از سلامتی نیز. عالی.”

وی ادامه داد: آموزش و پرورش ۹۲۷ مجموعه ورزشی خود را به عنوان محل واکسیناسیون در اختیار وزارت بهداشت قرار داده است تا مردم به راحتی به خدمات واکسیناسیون دسترسی داشته باشند.

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه ۹۵ درصد جامعه فرهنگیان نوبت اول و ۹۰ درصد نوبت دوم را دریافت کردند، اظهار داشت: ۵۱ درصد افراد تحصیلکرده برای دریافت نوبت سوم اقدام کردند و اخیرا نوبت سوم را دریافت کردند. دوز. با تایید ستاد مبارزه با کرونا و توصیه وزارت بهداشت، نوبت چهارم به عنوان دوز تقویتی توصیه شده برای معلمان داده شد.

ستاری وارد یادآور می شود: در سال ۱۴۰۰ دانش آموزان ۱۲ تا ۱۸ ساله فقط دو نوبت واکسن دریافت کردند که با استقبال خوبی مواجه شد. ۹۲% دانش آموزان در گروه سنی مذکور دوز اول و ۸۰% نوبت دوم را دریافت کردند و نسبت بالایی از افراد جامعه نیز واکسینه شدند. لذا با توجه به بالا بودن میزان واکسیناسیون در جامعه و دانش آموزان مدارس بازگشایی شده است.

وی افزود: ایران یکی از آخرین کشورهایی بود که آموزش را به صورت چهره به چهره از سر گرفت و برای جهیزیه امسال تلاش می کنیم وسایل بهداشتی مورد نیاز مدارس به ویژه تهویه کلاس را فراهم کنیم حتی اگر موج جدیدی بیاوریم می توانیم مدیریت کنیم. مسئله. و به آموزش مجازی برنگردیم.

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه تمامی مقاطع ابتدایی و متوسطه دوم از ۲۳ فروردین ماه سال جاری بازگشایی شدند، گفت: با توجه به تمهیدات وزارت بهداشت و سایر دستگاه های خدمات رسان امیدواریم تا مهرماه از این پیک عبور کنیم و با آن مواجه نشویم. . بدون چالش

وی با اشاره به نداشتن کارت واکسیناسیون اجباری و واکسیناسیون به عنوان پیش نیاز ثبت نام دانش آموزان، گفت: آموزش و پرورش و بیمه سلامت حق دانش آموزان است. بنابراین توصیه ما این است که بر اساس مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا، دانش آموزان واکسینه شوند، اما شرطی برای آن وجود ندارد و ثبت نام دانش آموزان در مدارس را مشروط به واکسیناسیون نکردیم.