تاثیر زرشک بر سلامت کبد و چربی سوزی


خواص زرشک

تهران (پانا) – دانه زیبای زرشک قرمز حاصل درختی همیشه سبز با برگ های قرمز، نارنجی و شرابی است. یکی از مهم ترین اجزای زرشک بربرین است، ماده ای که میکروب ها و عفونت ها را به عنوان یک آنتی بیوتیک از بین می برد.

به گزارش جامعه ۲۴، زرشک دارای نهال هایی همیشه سبز است. برگ، ریشه، پوست و میوه این گیاه زیبا از دیرباز به عنوان دارو مورد استفاده قرار می گرفته است. نهال زرشک بیشترین فراوانی را در ایران دارد و به عنوان گیاه بومی ایران شناخته می شود و به همین دلیل ایران به عنوان بزرگترین تولید کننده زرشک در جهان شناخته می شود.

زرشک به عنوان یک ماده غذایی سم زدا شناخته می شود و این گیاه دارای خواص دارویی و آرام بخشی نیز می باشد و به مبارزه با بیماری های مختلف کمک می کند.

زرشک منبع غنی ویتامین C و در عین حال حاوی ویتامین های گروه B و مواد معدنی از جمله روی است. زرشک همچنین ارزش دارویی زیادی دارد و می تواند به عنوان یک آنتی بیوتیک برای از بین بردن باکتری ها، قارچ ها و تک یاخته ها استفاده شود.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید میوه، ساقه و پوست ریشه زرشک حاوی موادی مانند آلکالوئیدها و ایزوکینولین است که می تواند در درمان بیماری های مختلف موثر باشد.

تاثیر زرشک بر سلامت کبد

باید بدانید که کبد وظیفه دفع سموم و پاکسازی بدن از مواد مضر را بر عهده دارد. یکی از مهمترین فواید زرشک خاصیت ضد میکروبی آن است به همین دلیل زرشک جایگاه ویژه ای در حفظ سلامت کبد دارد.
زرشک به پاکسازی کبد و بهبود عملکرد آن کمک می کند و در درمان کبد چرب نیز تاثیر بسزایی دارد.

تاثیر زرشک بر قلب و کاهش فشار خون

بربری حاوی ماده ای به نام بربامین است، ماده ای که غلظت یون ها را در خون تنظیم می کند و سلامت قلب را تضمین می کند و در عین حال از آسیب به بافت قلب جلوگیری می کند. تنظیم یون ها در بدن همزمان با تصفیه چربی ها و تغلیظ خون از سکته قلبی جلوگیری می کند و سلامت قلب و عروق را ارتقا می دهد. بهتر است بدانید که مصرف زرشک باعث رفع انقباضات قلب و عروق نیز می شود.

از طرفی زرشک سرشار از پلی فنول و آنتی اکسیدان است و وجود ویتامین C در زرشک باعث کاهش فشار خون می شود. به این ترتیب زرشک به حفظ سلامت و طول عمر دیواره رگ های خونی کمک می کند.

مبارزه با عفونت

بربرین حاوی ماده مفید دیگری به نام بربرین است. تحقیقات نشان می دهد که بربرین موجود در زرشک دارای خواص ضد باکتریایی، ضد قارچی و ضد میکروبی است. این ماده با کاهش توانایی باکتری ها در اتصال به سلول های انسانی قادر به مبارزه با عفونت ها است.

زرشک در تسکین طیف وسیعی از عفونت ها و التهابات بدن موثر است. بربرین موجود در زرشک همچنین به عفونت های مثانه، مجاری ادراری و روده کمک می کند. زرشک همچنین در رفع گلودرد، احتقان بینی، سینوزیت و برونشیت موثر است.

تاثیر زرشک در بهبود هضم غذا

غذاهایی که فیبر بالایی دارند تاثیر زیادی بر هضم غذا دارند. زرشک به دلیل داشتن فیبر غنی در بهبود هضم غذا نیز موثر است. از طرفی زرشک دارای اثرات ضد باکتریایی و ضد قارچی است که به حفظ بدنی سالم و عاری از عفونت کمک می کند.

تاثیر زرشک در چربی سوزی

بسیار مهم است که به رژیم غذایی که چربی سوزی را افزایش می دهد همراه با ورزش منظم پایبند باشید. افزایش متابولیسم یکی از عواملی است که به کاهش چربی های مضر در خون کمک می کند. اگر تعادل رادیکال های آزاد و آنتی اکسیدان ها به هم بخورد، بدن دچار چاقی و سایر مسائل مربوط به آن می شود. در این زمینه، مصرف منظم عصاره یا آب زرشک به حفظ تعادل رادیکال های آزاد و آنتی اکسیدان ها و همچنین افزایش متابولیسم در بدن کمک می کند.

سلامت پوست و مو

همانطور که در ابتدای مطلب اشاره کردیم، زرشک سرشار از ویتامین C است و به دلیل وجود این ویتامین در برابر رادیکال های آزاد موثر است.

ویتامین C موجود در زرشک کلاژن سازی را در پوست بهبود می بخشد و تولید ملانوم را در پوست کنترل می کند و در نتیجه لکه ها و آکنه های پوست را محو می کند و ظاهری شفاف و یکدست به پوست می بخشد. ویتامین C موجود در زرشک از پیری پوست جلوگیری می کند و بروز علائم پیری در پوست را به تاخیر می اندازد.

علاوه بر پوست، ویتامین C موجود در زرشک نیز به حفظ سلامت و درخشندگی مو کمک می کند. این ویتامین با بهبود گردش خون و تشدید فرآیند تغذیه پوست و مو، سلامت و زیبایی را برای آنها به ارمغان می آورد.

تاثیر زرشک در پیشگیری و درمان دیابت

شاید ندانید که زرشک اثرات مثبت و اثبات شده ای روی قند خون شما دارد. زرشک می تواند قند خون را متعادل کند.

در تحقیقات بربرین، مصرف ۵۰۰ میلی گرم از این ترکیب دو یا سه بار در روز با داروی متفورمین که برای دیابت استفاده می شود مقایسه شد. در نتیجه این تحقیق، تایید شد که بربرین به اندازه متفورمین قادر به کنترل قند خون و متابولیسم چربی است.

مطالعات همچنین نشان می دهد که بربرین قادر به بهبود اختلالات متابولیسم چربی و گلوکز است. بربرین همچنین می تواند حساسیت به انسولین را بهبود بخشد.

بهبود جذب آهن

یکی دیگر از فواید زرشک جذب آهن است. آهن یک ترکیب ضروری برای سلامت انسان است. اما گاهی اوقات جذب آهن به دلیل برخی عوامل بهینه نیست. ویتامین C یکی از ترکیبات شیمیایی است که می تواند جذب آهن را بهبود بخشد. با افزایش میزان ویتامین C می توان از آن برای بهبود جذب آهن در بدن استفاده کرد.

تاثیر زرشک در درمان اسهال

بربرین به دلیل وجود بربرین و غلظت بالای آن در زرشک، سالهاست که به عنوان درمان اسهال شناخته شده است. با مسدود کردن برخی گیرنده ها، عبور مدفوع از روده کند می شود و این به درمان این بیماری کمک می کند.

فواید زرشک می تواند عفونت های ناشی از باکتری های خاصی مانند E.coli را درمان کند. حتی در افراد مبتلا به سندرم روده تحریک پذیر، مصرف زرشک می تواند به میزان قابل توجهی تعداد اسهال و دفعات دفع مدفوع را کاهش دهد.