بیشترین سهم از اعتبارات مدرسه سازی به تکمیل پروژه های مشارکتی با خیرین اختصاص یافت


چهارشنبه ۲ شهریور ۱۴۰۱ – ۱۰:۳۳

مهراله رخشانی مهر

تهران (پانا) – رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس بیشترین سهم اعتبارات امسال را مربوط به تکمیل طرح های آموزشی تعاونی با بهره برداران دانست.

در نشست مشترک مدیران آموزش و پرورش، احیای مدارس، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، روسای پردیس‌های دانشگاه فرهنجان در استان‌های سراسر کشور و رئیس دانشگاه تربیت‌الامین شهید رجایی بیشترین سهم از اعتبارات را به خود اختصاص دادند. مهرال رخشان مهر گفت: امسال به سمت تکمیل طرح های تعاونی آموزشی با خیرین خواهد رفت.

وی در این نشست با بیان اینکه همه ما مدیون معلمان و فرهنگیان هستیم، به تعامل و ارتباط خوب سازمان نوسازی مدارس با سایر زیرمجموعه های وزارت آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: ردیف های اعتباری برای تملک دارایی های سرمایه ای برای برنامه های سازمان نوسازی مدارس پیوست ۱ بودجه امسال ۵۸۰۰ میلیارد تومان است.

معاون وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه بیشترین سهم اعتبارات مربوط به تکمیل پروژه های تعاونی با خیرین است، گفت: طبق برنامه زمان بندی قانون بودجه ۱۴۰۱ امسال نمی توانیم از محل منابع ملی پروژه جدیدی را آغاز کنیم. .

رخشانی مهر افزود: طرح هایی که تدوین می شود از محل منابع منطقه ای تامین می شود که ابتدا شورای برنامه ریزی شهرستان و سپس فرمانداری تصویب و ابلاغ کردند.

وی این روند را نتیجه سوگیری و اعمال نظر و سلیقه در برنامه ریزی و اجرای پروژه ها دانست و از مدیران استانداری خواست در این زمینه نظارت و مدیریت جدی داشته باشند.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس با تاکید بر اینکه امکان واگذاری اعتبارات و سهمیه بین استانداری ها وجود ندارد، خاطرنشان کرد: توزیع اعتبارات درون استانداری ها باید متعادل و متناسب و بر اساس مطالعات و نیازسنجی واقعی باشد. .

مجموع اعتبارات تخصیص یافته برای ساخت مدارس با احتساب اقلام متفرقه ۱۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان است.وی گفت: آمادگی داریم از مجموع این اعتبارات به اندازه ای که هست به تکمیل پروژه های دانشگاه ورهنجان اختصاص دهیم. از نظر قانونی امکان پذیر است و در سفرهای منطقه ای رئیس جمهور نیز مصوباتی انجام می شود و برای این دانشگاه کار خیری انجام شود.

روحانی مهر همچنین آمادگی خود را برای تبادل تجربیات در زمینه نوسازی، توسعه و ساماندهی مدارس در زمینه معماری ایرانی و اسلامی و طراحی فضا در دانشگاه فرهنگیان و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اعلام کرد.