بیستمین مجمع ملی نمایندگان و انتشارات توسعه استانی در مشهد مقدس


به

تهران (پانا) – بیستمین مجمع نمایندگان و نمایندگان استان های رشد در تاریخ ۳ و ۴ مردادماه در مشهد مقدس برگزار شد.

این نشست از سوم مردادماه با حضور نمایندگانی از سراسر کشور در مشهد مقدس آغاز و در چهارم مردادماه با سخنرانی دکتر علی لطیفی معاون وزیر و رئیس پژوهش و برنامه ریزی آموزشی به پایان رسید. سازمان.

در اولین روز این نشست، تعدادی از حاضران به بیان دیدگاه های خود در خصوص «تاثیر انتشار مجلات رشد بر روند آموزشی مخاطبان» پرداختند.

مدیرمسئول فصلنامه رشد آموزش علوم اجتماعی مواردی از جمله «مشارکت فرمانداری ها در تولید و انتشار محتوای مجلات رشد» و «ضرورت مشارکت فعال همه نمایندگان در تمام مراحل تهیه مجلات رشد.» “” تبیین شرایط فضای رسانه ای در ایران و مراحل توسعه شکل گیری رسانه ای کشور “، “گروه مخاطب و تبدیل آن به رسانه و تولید کننده پیام”، “فرآیند پیام رسانی دو طرفه” و… .

سپس محمد صالح المذنبی، مدیرکل دفتر انتشارات و فناوری آموزشی به تشریح و تشریح «برنامه های منطقه ای» این دفتر پرداخت.

علاوه بر تفسیر اجمالی سوره مبارکه و عصر و ارجاع این تعبیر به فعالیت های روزمره انسان، انتظارات او، آنچه که باید در کار صحیح طبق دستورات خداوند متعال انجام دهد و انجام نمی دهد. او مفاهیمی مانند جستجوی حقیقت و تعقیب را توضیح داد. سوگند، راست بگو، در راه راست استقامت و… وی در این سوره به تطبیق این مفاهیم با فعالیت های دفتر انتشارات و فناوری آموزش می پردازد.

مدیرکل دفتر انتشارات و فناوری آموزش با تاکید بر اینکه آنچه برای آموزش و پرورش می توان متصور بود در قانون تشکیل سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی که مهمترین وظیفه آن برنامه ریزی آموزشی در سطح ملی است و محتوای آن پیش بینی شده است. وی تولید را منوط به برنامه ریزی آموزشی و برنامه های درسی و نظارت بر اجرای برنامه دانست و گفت: علاوه بر تولید کتب درسی، بسته آموزشی نیز مشمول این قانون است و مجلات رشد نیز در این مقوله قرار می گیرند. مسئولیت حمایت از جریان رسمی آموزش را بر عهده دارند.

وی ادامه داد: مجلات رشد یکی از اقدامات پویا در نظام آموزشی است که وظیفه حفظ و ادامه آن را داریم. در این زمینه ما دو وظیفه اصلی داریم که عبارتند از: نظارت بر عدالت آموزشی در کشور (توزیع مجلات رشد در سراسر کشور) و ارتقای کیفیت آموزش.

مدیرکل دفتر انتشارات و فناوری آموزش با اشاره به اینکه مجلات رشد نسبت به بسیاری از مجلات تولیدی کشور از کیفیت بالایی برخوردار است، افزود: جمع سپاری، تصاویر جذاب، مهارت های زندگی، علاقه به علوم مفید و علوم مفید و تعامل با عمومی. . این یکی از نقاط قوت مجلات است که همه ما مسئول نگهداری آن هستیم.

کارکردهای متفاوت مجلات نسبت به کتاب های درسی، وظایف متفاوت ما نسبت به برنامه ریزی کتاب های درسی، چگونگی و پیشینه تهیه و تدوین سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، پیش نویس دستورالعمل فعالیت های منطقه ای مجلات رشد، تبیین برخی ایرادات مجلات رشد. مانند منظم بودن توزیع. پوشش منطقه ای مجلات از دیگر مواردی بود که مدیر مسئول مجلات رشد به آن تصریح کرد.

پرسش و پاسخ مخاطبان برنامه دیگری بود که در روز اول برگزار شد.

نشست هم اندیشی با موضوع «نحوه استفاده حداکثری از مخاطبان مجلات رشد در استان ها از این مجلات» برنامه عصر دیروز بود که با سخنان معاونین و نمایندگان اصفهان، خراسان رضوی، فارس و مازندران برگزار شد. و استان یزد.

روز دوم و پایانی این نشست سه شنبه ۱۳ مردادماه با جمع بندی بحث های محمد صالح المذنبی، مدیرکل دفتر انتشارات و فناوری آموزش آغاز شد.

سپس نمایندگان و نمایندگان استان های اصفهان، خراسان رضوی، فارس، مازندران و یزد گزارشی از فعالیت های فرهنگی و انتشار مجلات رشد در استان های خود ارائه کردند.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر علی لطیفی معاون وزیر و رئیس سازمان به ایراد سخنرانی پرداختند و در قسمت بعدی به جمع بندی جلسه پرداختند.

تقدیر از معاونین و نمایندگان مجلات روشه پایان این نشست دو روزه بود.