بهترین و بدترین غذاها در زمان آلودگی هوا


تعیح و الودقی هوا

تهران (پانا) – یک متخصص تغذیه و تغذیه تصریح کرد: نه تنها اقشار آسیب پذیر بلکه همه باید از بدن خود در برابر آلودگی هوا محافظت کنند و بهترین نوع کاسه، غذا و نوشیدنی را برای مقابله با آلاینده ها تجویز کنند.

به گزارش جامعه ۲۴، دکتر آراسیب الدباغ مقدم درباره تاثیر آلاینده ها بر بدن گفت: آلودگی هوا بر اندام ها و اندام های مختلف بدن تاثیر می گذارد و مشکلاتی از جمله بیماری های ریوی، آلودگی هایی که در خون ایجاد می شود، ایجاد می کند. و آلودگی هایی که حتی اگر کوچک باشند می توانند وارد سلول ها شوند و باعث درگیری در کبد و کلیه شوند. آنها حتی برخی از این مواد را در استخوان ها رسوب می کنند.

و درباره گروه هایی که بیشترین آسیب را از آلودگی هوا می بینند، گفت: گروهی به نام گروه های آسیب پذیر داریم. این افراد شامل افراد بالای ۶۵ سال، کودکان زیر ۵ سال که سیستم ایمنی کامل ندارند و بدن آنها مقاومت لازم را ندارد، زنان باردار که در اثر بارداری ضعیف شده اند، افراد مبتلا به بیماری های نقص ایمنی مانند HIV/AIDS یا افراد مبتلا به بیماری های زمینه ای مانند بیماری های قلبی عروقی، دیابت و غیره. در برخی از بیماری ها، مادران شیرده در این گروه قرار می گیرند. اینها افرادی هستند که به عنوان گروه های آسیب پذیر شناخته می شوند.

دباغ مقدم با بیان اینکه این تفرقه به معنای آسیب نرسیدن به دیگران نیست، تاکید کرد: این تفرقه به این معناست که این افراد بیشتر از دیگران آسیب می بینند. وقتی به گروه‌های آسیب‌پذیر هشدار داده می‌شود که بیرون نروند، این بدان معناست که آلودگی ممکن است خطرات جانی داشته باشد و حتی ممکن است غیرقابل جبران باشد. این را نباید به شوخی تعبیر کرد که اگر ورزشکار سالم در هوای آلوده بیرون برود دچار آلودگی هوا نمی شود.

در زمانی که هوا آلوده است نوشیدن مایعات را فراموش نکنید

این کارشناس تغذیه و تغذیه درمانی به نقش غذا در مقابله با عوارض آلودگی هوا اشاره کرد و گفت: مصرف مایعات، غذاهایی که حالت مایع دارند، آب، شیر و آب میوه های طبیعی باعث ترشحات مخاطی ریه می شوند. . و ترشحات مخاطی در اندام های مختلف که در آنجا رقیق شده و عوامل آسیب دیده راحت تر از بین می روند.

وی افزود: مصرف میوه ها و سبزی ها به ویژه رنگ های قرمز، تیره، بنفش و مشابه که سرشار از آنتی اکسیدان یا به اصطلاح آنتی اکسیدان هستند، اهمیت دارد. این مواد می توانند با آلاینده های هوا که می توانند به سلول های بدن آسیب برسانند و باعث بیماری های بدخیم، پیری زودرس یا تولید رادیکال های آزاد شوند، مبارزه کنند.

الدباغ مقدم با تاکید بر اینکه معمولاً از شیر و لبنیات به عنوان جلوگیری از رسوب عوامل آلاینده روی استخوان ها یاد می شود، گفت: سال هاست که سرب از بنزین حذف شده است اما شیر و لبنیات همراه با رسوب سرب و غیره. آلاینده های موجود در هوا هستند و ممکن است در استخوان ها رسوب کنند و مبارزه کنند و حتی از رسوب این مواد در استخوان ها جلوگیری کنند.

وی با اشاره به دستگاه های تصفیه بدن گفت: دو عضو مهم تصفیه کننده خون کبد و کلیه داریم. این دو عضو توانایی انجام اقدامات پاکسازی را دارند و اگر دائماً تحت تأثیر مواد سمی و آلاینده قرار گیرند، این اعضا نیز تحت تأثیر قرار می گیرند و آسیب می بینند.

این متخصص تغذیه و رژیم درمانی درباره تاثیر نوشیدنی های موجود مانند آب، شیر، چای و قهوه در مقابله با آلاینده ها گفت: یکی از مکانیسم های دفاعی تنفسی ما ترشحات مخاطی است که با زیاد شدن آن تبدیل به خلط می شود. مصرف مایعاتی مانند آب که قطعا بسیار راحت و مفید است، مصرف آب میوه های طبیعی، چای، قهوه و نوشیدنی های مشابه و یا حتی غذاهای آبکی مانند سوپ و … باعث رقیق شدن ترشحات مخاطی ما می شود و دفع آن را تسهیل می کند. استفاده از عوامل آلاینده به بیرون آوردن مژک های دستگاه تنفسی از بدن کمک می کند. البته مصرف آب میوه های طبیعی بر صنعتی ارجحیت دارد.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه در مواقع آلودگی چه غذاها و نوشیدنی هایی را نباید مصرف کرد، پاسخ داد: قطعاً مواد الکلی است. صرف نظر از بحث های دینی و به دور از تعصبات مذهبی، الکل سم است. هنگامی که سم از طریق استنشاق هوای آلوده وارد بدن ما می شود، خوردن یک سم از طریق هضم می تواند وضعیت را بدتر کند. همچنین برخی از مواد مانند قهوه که مدر یا مدر است یا چای پررنگ که ادرار آور است نباید مصرف شود، زیرا مایعات بدن را دفع می کنند. اما بیشتر مایعات مفید و مناسب هستند.