بلینکن از روسیه می خواهد که از مرز اوکراین عقب نشینی کند


آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا روز سه‌شنبه به سرگئی لاوروف همتای روس خود گفت که کرملین باید نیروهای خود را از مرز اوکراین خارج کند و بر تهدید آمریکا مبنی بر «عواقب سریع و شدید» در صورتی که ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه دستور حمله را بدهد، تکرار کرد. وزارت امور خارجه

بلینکن با لاوروف صحبت کرد تا پاسخ آمریکا به ضمانت‌های امنیتی درخواست شده از سوی دولت روسیه را دنبال کند – که شامل ممانعت از عضویت اوکراین یا دیگر ماهواره‌های شوروی سابق از عضویت ناتو و همچنین عقب‌نشینی نیروهای غربی مستقر در اروپای شرقی پس از الحاق کریمه به روسیه است. ۲۰۱۴.

ایالات متحده هفته گذشته پس از توصیف این درخواست ها به عنوان “غیر شروع کننده”، رسماً پاسخ کتبی خود را به دولت روسیه ارائه کرد.

وزارت امور خارجه روز سه‌شنبه اعلام کرد که بلینکن پیشنهاد «ادامه تبادلات اساسی با روسیه در مورد نگرانی‌های امنیتی متقابل» را ارائه کرده و در عین حال تأکید کرد که اوکراین حق تعیین «سیاست خارجی و اتحاد» خود را دارد.

لاوروف گفت که وزارت خارجه و دفاع روسیه همچنان در حال کار بر روی پاسخ این کشور به ایالات متحده هستند که قبل از ارسال به واشنگتن برای بررسی به پوتین ارسال خواهد شد. این دو دیپلمات موافقت کردند که پس از این اتفاق دوباره صحبت کنند.

آنتونی بلینکن و رئیس جمهور اوکراین ولودیمیر زلنسکی.
آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا بار دیگر از روسیه خواست تا نیروهایش را از مرز اوکراین خارج کند.
الکس براندون/AP
نیروهای روسیه
آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا، تهدید آمریکا مبنی بر «عواقب سریع و شدید» در صورت حمله روسیه به اوکراین را تکرار کرد.
سرویس مطبوعاتی وزارت دفاع روسیه از طریق AP

مقامات ارشد وزارت امور خارجه این تماس با آسوشیتدپرس را حرفه ای و «نسبتاً صریح» توصیف کردند و خاطرنشان کردند که لاوروف اصرار روسیه مبنی بر اینکه هیچ برنامه ای برای حمله به اوکراین ندارد تکرار کرد و باعث شد بلینکن پاسخ دهد که اگر پوتین واقعاً قصد حمله به اوکراین را نداشت. ، روسیه باید نیروهای خود را خارج کند.

در همین حال، پوتین روز سه‌شنبه با ویکتور اوربان، نخست‌وزیر مجارستان در مسکو دیدار کرد و مدعی شد که واکنش غرب به درخواست‌های روسیه، تعهدات سازمان امنیت و همکاری اروپا در مورد یکپارچگی امنیت را نقض کرده است. این اولین اظهار نظر عمومی او در مورد وضعیت از اواخر سال گذشته بود.

علیرغم اینکه مجارستان از سال ۱۹۹۹ عضو ناتو بوده است، اوربان روابط نزدیکی با پوتین برقرار کرده است و روز سه شنبه گفت: “امیدوارم سال های زیادی بتوانیم با هم کار کنیم.”

این سیزدهمین جلسه ماست. اوربان که از سال ۲۰۱۰ رهبری مجارستان را بر عهده دارد، گفت: «عملاً همه کسانی که همکار من در اتحادیه اروپا بودند، دیگر نیستند.»

دیدار امروز من نیز نوعی ماموریت صلح است. من می خواهم به شما اطمینان دهم که هیچ یک از رهبران اتحادیه اروپا و کشورهای عضو آن خواهان جنگ یا درگیری نیستند.» ما خواستار راه‌حل‌های سیاسی و توافق‌های دوجانبه سودمند هستیم.»

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه.
ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه مدعی شد که واکنش غرب به خواسته‌های روسیه، تعهدات مربوط به یکپارچگی امنیت را نقض کرده است.
یوری کوچتکوف/EPA
ویکتور اوربان نخست وزیر مجارستان.
ویکتور اوربان، نخست وزیر مجارستان، در دیدار با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، خواستار «راه حل های سیاسی و توافقات متقابل سودمند» شد.
یوری کوچتکوف/EPA

تیبور بنکو، وزیر دفاع مجارستان، روز سه‌شنبه نیز این احساسات را تکرار کرد و گفت که طرفین نباید در «لفاظی‌های جنگ سرد» شرکت کنند.

او گفت: «نیازی نیست ۱۰۰۰ سرباز ناتو به مجارستان بیایند و به طور دائم در اینجا مستقر شوند. هیچ کس نمی خواهد با به رخ کشیدن نیروهای خود شرایطی را ایجاد کند که مردم ترس و نگرانی داشته باشند.

با سیم های پسترژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر