بر اساس چه نشانه هایی می توان متوجه شد که کودک دارای مشکلات روانی است؟


مشکلات روانی کدکن

تهران (پانا) – مشکلات روحی و روانی کودکان این روزها در حال افزایش است و بهتر است والدین به موقع آنها را بشناسند و از رشد آنها در کودکان جلوگیری کنند.

به گزارش نمانک، سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد که حدود ۱۰ تا ۲۰ درصد کودکان و نوجوانان در سراسر جهان از اختلالات روانی رنج می برند، نیمی از بیماری ها در کودکان از سن ۱۴ سالگی شروع می شود که در صورت عدم درمان می تواند در کودکان ایجاد شود. بدن. گسترش می یابد و از پیشروی آنها جلوگیری می کند.

اختلالات روانی می تواند یکی از وحشتناک ترین مشکلات در این سن باشد که به دلیل آن زندگی (در هر سنی) دشوار می شود. با این حال، زیرا کودکان کمتر از محیط اطراف خود آگاه هستند و ممکن است بدن آنها نتواند این بیماری را تحمل کند.

رفتارهایی که نشان دهنده مشکلات روانی کودکان است

سازمان بهداشت جهانی (WHO) تخمین زده است که از ۲ تا ۱۰ هزار کودک از یک اختلال روانی رنج می برند و در هر مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها ۵ کودک بیمار (با اختلالات روانی) ۳ ساله. و ۱۷ که با اطلاعات زیر می توانید به طور کامل آنها را درک کنید.

ADHD: 6.8٪

اختلال سلوک یا شخصیت: ۳.۵٪

اضطراب: ۳%

افسردگی: ۲.۱%

اختلال طیف اوتیسم و ​​اوتیسم: ۱.۱٪

خودکشی می تواند ناشی از این اختلالات روانی و عوامل دیگر باشد، به همین ترتیب خودکشی دومین عامل مرگ و میر در نوجوانان است. در بین جوانان مبتلا به این مشکلات علائمی وجود دارد که در ادامه به شما خواهیم گفت.

علائم اولیه مشکلات روانی در کودکان و نوجوانان عبارتند از:

آنها اغلب عصبانی هستند

مانند بزرگسالان، کودکان نیز به شدت تحت تاثیر قرار می گیرند. در بیشتر موارد، خشم کودکان را می توان در مدرسه یا زمانی که تحت استرس هستند ابراز کرد.

کودکان مبتلا به اختلالات روانی اغلب برای مدرسه نرفتن یا درس نخواندن بهانه می آورند. همچنین ممکن است به دلیل سردرد، دل درد یا سایر مشکلات بدن عصبانی و تحریک پذیر شوند.

کودکان مبتلا به اختلالات روانی ممکن است دوستان یا همکلاسی های خود را مورد آزار و اذیت قرار دهند و بنابراین باید مراقب این موضوع بود و این موضوع (قلدری) نشان دهنده مشکل اختلالات روانی در کودکان است.

اضطراب آنها با گذشت زمان افزایش می یابد

در این مدت کودکان مبتلا به اختلالات روانی ممکن است اوقات نسبتا خوبی نداشته باشند و اگر این حالت را در کودکان مشاهده کنید، می تواند نگران کننده باشد.

در این قسمت داستان کوتاهی از یک کودک مبتلا به اختلالات روانی را برای شما تعریف می کنیم.

“الا دختری نگران بود. هر روز صبح بعد از بیدار شدن، نگران بود که نتواند به موقع به ایستگاه اتوبوس برسد، حتی اگر تمام سال برای رفتن به ایستگاه دیر نکرده باشد. دیر رسیدن به کلاس علوم او را مضطرب می کند و …

آنها اغلب افسرده می شوند

در سازمان بهداشت روان نیز گزارش شده است که از هر ۵ کودک مبتلا به اختلالات روانی ۱ نفر افسردگی دارد و حدود ۸ درصد از ۱۰۰ درصد کودکان مبتلا به اختلالات روانی نیز از افسردگی رنج می برند.

دکتر. چارلز ریسون، دکترای روانپزشکی، استاد روانپزشکی در دانشکده پزشکی دانشگاه آریزونا، توصیه‌های ساده و سرراست خود را ارائه کرد: من فکر می‌کنم باید شروع به نگرانی کنید. البته، به شدت تغییر کرده است.

همچنین دکتر چارلز ریسون اضافه کرد که اگر افسردگی فرزند شما بیش از دو تا سه هفته طول بکشد، باید فوراً به متخصص مراجعه کنید تا از گسترش بیماری جلوگیری شود. همچنین با توجه به الگوی خواب می توانید از این مشکل در کودک خود آگاه شوید.

مواد مخدر آفت نوجوانان مبتلا به مشکلات روانی است

تحقیقات ثابت کرده است که بین اختلالات روانی و سوء مصرف مواد رابطه مستقیم وجود دارد. استفاده از داروها و ترکیبات آنها می تواند باعث مشکلات روانی شود و مصرف مضر و زیاد آنها منجر به مرگ می شود.

آنها موفق عمل نمی کنند

وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده گفت: آمریکایی ها غرق پیام هایی در مورد موفقیت فرزندان خود در مدرسه هستند، در حالی که نمی دانند عملکرد موفقیت آمیز به سلامت روان بستگی دارد.

مطالعات نشان داده است که ممکن است در هر کلاس ۴ یا ۵ نفر وجود داشته باشند که مشکلات روانی جدی داشته باشند و از آن رنج ببرند.

اختلالات روانی و روانی همیشه بر عملکرد تأثیر منفی می گذارد و این نوع عملکرد می تواند هم در سطح فردی و هم در سطح اجتماعی بدتر شود و بر آنها تأثیر منفی بگذارد.

به همین دلیل، دانشگاه کلمبیا موارد زیر را به عنوان مسائل علمی ناشی از بیماری روانی ذکر کرد:

آهسته. تدریجی

بی اعتماد

مشکل در تمرکز

عملکرد ضعیف در خواندن، نوشتن و دروسی مانند ریاضی

بی انضباطی

علائم اولیه مشکلات روانی در کودکان چیست؟

حرف آخر در مورد مشکلات روانی کودکان

تشخیص زودهنگام مشکلات روانی و دسترسی به خدمات مناسب دو نکته بسیار مهم برای پیشگیری از این مشکل است. مطالعات نشان می دهد که درمان سریع این علائم را بهبود می بخشد.